Bugun Urganch davlat universitetida viloyatimizdagi oliy ta'lim muassasalari talabvalari o'rtasida “Talaba Fest” festivali yuqori saviyada tashkil etildi. Dastlab festivalning ochilish marosimi o’tkazildi. Unda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor G‘.Raximov festival doirasida o’tkaziladigan barcha tadbirlarda talabalarga omad tiladi.
Festival doirasida “Eng yaxshi fotosuratlar”, “Liboslar” ko‘rgazmalari, viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari talabalari ishtirokida musiqiy namoyishlar, teatr studiyalari kompozitsion tomoshalari, “Quvnoqlar va zukkolar” jamoalari chiqishlari tashkil etildi.
Tadbir davomida iqtidorli shoir va ijodkorlar ishtirokidagi “She’riyat kechasi”, robototexnika ko‘rgazmalari, “Munozara” turnirlari, “Zakovat” intellektual o‘yini kabi yo‘nalishlar festivalga yanada ko‘tarinki ruh bag‘ishladi.
“Talaba Fest” festivali davomida “Talaba sport o‘yinlari” doirasida shaxmat, shashka, stol tennisi va turnikda tortilish musobaqalari ham o‘tkazildi. Ishtirokchilar o‘zlarining intellektual salohiyati, chaqqonligi, kuch-g‘ayrati va sport mahoratini namoyon etib, musobaqalarga o‘zgacha shukuh bag‘ishladilar.
Yoshlarning iste’dodi, ijodkorligi, sportga qiziqishi va tashabbuskorligini namoyon etgan “Talaba Fest” festivali yoshlar uchun o‘z salohiyatini ko‘rsatish, yangi g‘oyalar bilan o‘rtoqlashish hamda do‘stlik va hamjihatlik muhitini mustahkamlashga xizmat qildi.

Сегодня в Ургенчском государственном университете на высоком уровне был организован фестиваль "Talaba Fest" среди студентов высших учебных заведений нашей области. Сначала состоялась церемония открытия фестиваля. Проректор по учебной работе Г.Рахимов пожелал студентам успехов во всех мероприятиях, проводимых в рамках фестиваля.
В рамках фестиваля были организованы выставки "Лучшие фотографии", "Одежда" музыкальные представления с участием студентов высших учебных заведений области, композиционные представления театральных студий, выступления коллективов "Веселые и сообразительные".
Такие мероприятия, как "Вечер поэзии" с участием талантливых поэтов и творческих деятелей, выставки робототехники, турниры "Мунозара", интеллектуальная игра "Заковат" придали фестивалю еще больший дух.
В ходе фестиваля "Talaba Fest" в рамках "Студенческих спортивных игр" также прошли соревнования по шахматам, шашкам, настольному теннису и подтягиванию на перекладине. Участники, продемонстрировав свой интеллектуальный потенциал, ловкость, энергию и спортивное мастерство, придали соревнованиям особый колорит.
Фестиваль "Talaba Fest," продемонстрировавший таланты, креативность, интерес к спорту и инициативность молодежи, способствовал демонстрации молодежью своего потенциала, обмену новыми идеями и укреплению атмосферы дружбы и солидарности.