Bugun Urganch davlat universitetida viloyatimizdagi oliy ta'lim muassasalari talabvalari o'rtasida “Talaba Fest” festivali yuqori saviyada tashkil etildi. Dastlab festivalning ochilish marosimi o’tkazildi. Unda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor G‘.Raximov festival doirasida o’tkaziladigan barcha tadbirlarda talabalarga omad tiladi.
Festival doirasida “Eng yaxshi fotosuratlar”, “Liboslar” ko‘rgazmalari, viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari talabalari ishtirokida musiqiy namoyishlar, teatr studiyalari kompozitsion tomoshalari, “Quvnoqlar va zukkolar” jamoalari chiqishlari tashkil etildi.
Tadbir davomida iqtidorli shoir va ijodkorlar ishtirokidagi “She’riyat kechasi”, robototexnika ko‘rgazmalari, “Munozara” turnirlari, “Zakovat” intellektual o‘yini kabi yo‘nalishlar festivalga yanada ko‘tarinki ruh bag‘ishladi.
“Talaba Fest” festivali davomida “Talaba sport o‘yinlari” doirasida shaxmat, shashka, stol tennisi va turnikda tortilish musobaqalari ham o‘tkazildi. Ishtirokchilar o‘zlarining intellektual salohiyati, chaqqonligi, kuch-g‘ayrati va sport mahoratini namoyon etib, musobaqalarga o‘zgacha shukuh bag‘ishladilar.
Yoshlarning iste’dodi, ijodkorligi, sportga qiziqishi va tashabbuskorligini namoyon etgan “Talaba Fest” festivali yoshlar uchun o‘z salohiyatini ko‘rsatish, yangi g‘oyalar bilan o‘rtoqlashish hamda do‘stlik va hamjihatlik muhitini mustahkamlashga xizmat qildi.

The “Talaba Fest” festival was held at Urgench State University
Today, the “Talaba Fest” festival was organized at a high level at Urgench State University among students of higher education institutions of our region. The festival began with an opening ceremony. During the ceremony, vice-rector for academic affairs G. Rakhimov wished the students success in all events held within the framework of the festival.
As part of the festival, exhibitions titled “Best photographs” and “Costumes” were organized, along with musical performances by students of higher education institutions of the region, compositional performances by theatre studios, and performances by teams of "The Cheerful and the Quick".
During the event, the “Poetry Evening” with the participation of talented poets and creative youth, robotics exhibitions, “Munozara” tournaments, and the “Zakovat” intellectual game added an even more festive spirit to the festival.
As part of the “Talaba Fest” festival, competitions in chess, checkers, table tennis, and pull-ups were also held within the framework of the “Student sports games”. The participants demonstrated their intellectual potential, agility, strength, energy, and sports skills, giving the competitions a special atmosphere.
The “Talaba Fest” festival, which showcased the talent, creativity, interest in sports, and initiative of young people, served as an important platform for youth to demonstrate their potential, share new ideas, and strengthen an atmosphere of friendship and solidarity.