“TalabaExpo–2026” kasbiy ko‘rgazmasida UrDU jamoasi faol ishtirok qildi
Bugun Urganch shahridagi “Yoshlik” sport majmuasida “Kelajakka qadam” dasturi doirasida “TalabaExpo–2026” kasbiy ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur ko‘rgazmada Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasi o‘z pavilyoni bilan faol ishtirok etdi. Pavilyonda universitetning ta’lim yo‘nalishlari, ilmiy va innovatsion ishlanmalari hamda talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar keng namoyish etildi.
Kasb ko'rgazmasida viloyatdagi barcha OTM rektorlari ham ishtirok qildi. Xususan, Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova ham ishtirok etib, bitiruvchi talabalar bilan muloqotda bo'ldi, mavjud bo‘sh ish o‘rinlari hamda tadbirkorlik loyihalari bilan yaqindan tanishdi.
Mazkur ommaviy tadbirda viloyatimizning 100 dan ortiq nufuzli tashkilot va yirik korxonalari o‘zlarining 1500 dan ortiq bo‘sh ish o‘rinlari bilan ishtirok etdi.
Ko‘rgazma doirasida UrDU bitiruvchilari ish beruvchilar bilan bevosita muloqot o‘tkazib, mavjud vakansiyalar, amaliyot va stajirovka dasturlari hamda kasbiy rivojlanish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.

Команда УрГУ приняла активное участие в профессиональной выставке «TalabaExpo–2026»
Сегодня в спортивном комплексе «Ёшлик» города Ургенча в рамках программы «Шаг в будущее» состоялась профессиональная выставка «TalabaExpo–2026».
В данной выставке со своим павильоном активно участвовала команда Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни. В павильоне были широко представлены направления образования университета, научные и инновационные разработки, а также возможности, созданные для студентов.
В ярмарке профессий также приняли участие ректоры всех высших учебных заведений области. В частности, ректор Ургенчского государственного университета Феруза Мадрахимова пообщалась со студентами-выпускниками, подробно ознакомилась с имеющимися вакансиями и предпринимательскими проектами.
В этом массовом мероприятии приняли участие более 100 престижных организаций и крупных предприятий нашей области, предложив более 1500 вакантных рабочих мест.
В рамках выставки выпускники УрГУ провели прямые переговоры с работодателями и получили подробную информацию об имеющихся вакансиях, программах практики и стажировки, а также о возможностях профессионального развития.