#Qabul_2026 | #Qabul_komissiyasi
Bugun Urganch davlat universitetida 2026–2027-o‘quv yili uchun qabul jarayonlarini yuqori saviyada tashkil etish masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Universitetning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori G‘. Raximov rahbarligida o‘tgan yig‘ilishda Qabul komissiyasi a’zolari ishtirok etib, qabul jarayonlarini samarali tashkil etish hamda mas’ullarga yuklatilgan vazifalar yuzasidan muhim masalalar muhokama qilindi.
Yig‘ilish davomida qabul jarayonlarini amaldagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar asosida shaffof va adolatli tashkil etish, kasbiy (ijodiy) imtihonlarni belgilangan mezonlar asosida o‘tkazishga puxta tayyorgarlik ko‘rish hamda imtixon o‘tkaziladigan hududlarni zarur texnik vositalari bilan jihozlash, korrupsion holatlarning oldini olish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.

Обсуждены вопросы подготовки к приёмной кампании 2026–2027 учебного года
Сегодня в Ургенчском государственном университете состоялось совещание, посвящённое вопросам организации приёмной кампании на 2026–2027 учебный год на высоком организационном уровне.
Совещание прошло под руководством проректора по учебной работе Г. Рахимова с участием членов Приёмной комиссии. В ходе встречи были обсуждены ключевые вопросы, связанные с эффективной организацией приёмной кампании, а также задачи, возложенные на ответственных лиц.
Особое внимание было уделено обеспечению прозрачности и справедливости проведения приёмной кампании в соответствии с действующими нормативно-правовыми документами, тщательной подготовке к проведению профессиональных (творческих) вступительных испытаний в соответствии с установленными критериями, оснащению мест проведения экзаменов необходимыми техническими средствами, а также предупреждению коррупционных проявлений.