Yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik: muhim vazifalar belgilandi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova raisligida yangi o’quv yiliga tayyorgarlik bo’yicha yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig’ilishda 2026/2027-o‘quv yilini yuqori saviyada boshlash, ta’lim va tarbiya jarayonlarini samarali tashkil etish masalalariga qaratildi. Shuningdek, yangi o‘quv yilidan 5 kunlik ish rejimiga o‘tish bilan bog‘liq tashkiliy masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, o’quv-me’yoriy hujjatlarni shakllantirish, HEMIS axborot tizimini yangi o‘quv yiliga to‘liq tayyor holatga keltirish, ta’lim jarayonining uzluksizligini ta’minlash, talabalarni TTJlarga joylashtirish yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Preparing for the New Academic Year: Important Tasks Have Been Set
Today, a meeting on preparations for the new academic year was held under the chairmanship of Feruza Madrahimova, Rector of Urgench State University. The meeting focused on ensuring a high-level start to the 2026/2027 academic year and effectively organizing the educational and upbringing processes. Organizational issues related to the transition to a five-day workweek starting from the new academic year were also discussed.
In addition, responsible staff were assigned tasks concerning the preparation of academic and regulatory documents, bringing the HEMIS information system to full readiness for the new academic year, ensuring continuity of the educational process, and accommodating students in student dormitories.