Yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik: muhim vazifalar belgilandi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova raisligida yangi o’quv yiliga tayyorgarlik bo’yicha yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig’ilishda 2026/2027-o‘quv yilini yuqori saviyada boshlash, ta’lim va tarbiya jarayonlarini samarali tashkil etish masalalariga qaratildi. Shuningdek, yangi o‘quv yilidan 5 kunlik ish rejimiga o‘tish bilan bog‘liq tashkiliy masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, o’quv-me’yoriy hujjatlarni shakllantirish, HEMIS axborot tizimini yangi o‘quv yiliga to‘liq tayyor holatga keltirish, ta’lim jarayonining uzluksizligini ta’minlash, talabalarni TTJlarga joylashtirish yuzasidan mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Подготовка к новому учебному году: определены важные задачи
Сегодня под председательством ректора Ургенчского государственного университета Ферузы Мадрахимовой состоялось совещание по подготовке к новому учебному году. Основное внимание на совещании было уделено вопросам обеспечения достойного начала 2026/2027 учебного года, а также эффективной организации образовательного и воспитательного процессов. Также были обсуждены организационные вопросы, связанные с переходом на пятидневный рабочий режим с нового учебного года.
Кроме того, ответственным лицам были даны соответствующие поручения по формированию учебно-нормативных документов, полной подготовке информационной системы HEMIS к новому учебному году, обеспечению непрерывности образовательного процесса, а также размещению студентов в студенческих общежитиях.