Urganch davlat universiteti Kasaba uyushmasi qo‘mitasiga yangi rais saylandi
Bugun Urganch davlat universiteti Kasaba uyushmasi qo‘mitasining navbatdan tashqari kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda universitet rektori Feruza Madrahimova, O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashining Xorazm viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi Muyassar Raximova hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi a’zolari ishtirok etdi.
Yig‘ilish kun tartibiga muvofiq, qo‘mita raisi lavozimida ishlab kelgan Q. Hamrayevning boshqa ishga o‘tayotganligi munosabati bilan lavozimidan ozod etish haqidagi arizasi ko‘rib chiqildi va qanoatlantirildi.
Shundan so‘ng, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi lavozimiga yangi rais saylash masalasi ko‘rib chiqildi. Yig‘ilish ishtirokchilari tomonidan Inomjon Yusubov nomzodi ma’qullanib, bir ovozdan qo‘mita raisi etib saylandi. Inomjon Yusubov bugungi kunga qadar universitetning Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetida Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari lavozimida samarali faoliyat yuritib kelgan.
Yangi raisga kasaba uyushmasi faoliyatini yanada takomillashtirish, jamoa manfaatlarini munosib himoya qilish hamda xodimlar uchun yanada qulay mehnat va ijtimoiy sharoitlarni yaratish yo‘lidagi faoliyatida muvaffaqiyat tilaymiz.

A new chairman has been elected to the trade union committee of Urgench State University
Today, an extraordinary expanded meeting of the Trade Union Committee of Urgench State University was held.
It was attended by the rector of the university Feruza Madrakhimova, the responsible organizer of the Republican Council of the Trade Union of Education and Science Workers of Uzbekistan for the Khorezm region Muyassar Rakhimova and members of the trade union committee.
In accordance with the meeting agenda, the application of K. Khamraev, who previously served as the chairman of the committee, regarding his dismissal from office due to a transfer to another job, was considered and granted.
After that, the issue of electing a new chairman to the position of chairman of the trade union committee was considered. The meeting participants approved the candidacy of Inomjon Yusubov and unanimously elected him chairman of the committee. To date, Inomjon Yusubov has been working effectively as Deputy Dean for Youth Affairs at the Faculty of Social and Economic Sciences of the university.