2021-yil 26-fevral kuni San'atshunoslik fakulteti "Musiqa ta'limi" yo'nalishi professor-o'qituvchilari va talabalari bilan hamkorlikda "Sozparvar yurt farzandlari" mavzusida talabalar festivali o'tkazildi.
26.02.2021 yil soat 14:00 da Urganch davlat universitetining Iqtisod fakultetining zalida San'atshunoslik fakulteti "Musiqiy ta'lim" yo'nalishi professor o'qituvchilari va talabalari tamonidan "Mumtoz  musiqa" oyligiga  bag'ishlangan "Sozparvar yurt farzandlari" mavzusida talabalar fistevali o'tkazildi. Shu bilan birgalikda "Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi" yo'nalishi iqtidorli talabari tamonidan  amaliy san'at va tasviriy san'at namunalaridan ko'rgazma tashkil etildi. Tadbirga O'zbek filologiyasi fakultetidan  10 talaba, Iqtisodiyot fakultetidan 30 talaba, kimyo-texnologiya fakultetidan 10 talaba va San'atshunolsik fakultetidan 60 talaba va 10 ta professor o'qituvchilar tadbirda qatnashdilar.

26 февраля 2021 года факультет искусствоведения совместно с преподавателями и студентами факультета «Музыкальное образование» провел студенческий фестиваль на тему «Sozparvar yurt farzandlari»
26.02.2021 в 14:00 в зале экономического факультета Ургенчского государственного университета преподаватели и студенты факультета искусств «Музыкальное образование», посвященные месяцу «Классической музыки» студентов на тему «Sozparvar yurt farzandlari» Праздник прошел. Параллельно с этим была организована выставка прикладного искусства и изобразительного искусства талантливой студенткой факультета «Изобразительное искусство и инженерная графика». В мероприятии приняли участие 10 студентов факультета узбекской филологии, 30 студентов экономического факультета, 10 студентов химико-технологического факультета и 60 студентов и 10 профессоров факультета искусств.