2021-yil 26-fevral kuni San'atshunoslik fakulteti "Musiqa ta'limi" yo'nalishi professor-o'qituvchilari va talabalari bilan hamkorlikda "Sozparvar yurt farzandlari" mavzusida talabalar festivali o'tkazildi.
26.02.2021 yil soat 14:00 da Urganch davlat universitetining Iqtisod fakultetining zalida San'atshunoslik fakulteti "Musiqiy ta'lim" yo'nalishi professor o'qituvchilari va talabalari tamonidan "Mumtoz  musiqa" oyligiga  bag'ishlangan "Sozparvar yurt farzandlari" mavzusida talabalar fistevali o'tkazildi. Shu bilan birgalikda "Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi" yo'nalishi iqtidorli talabari tamonidan  amaliy san'at va tasviriy san'at namunalaridan ko'rgazma tashkil etildi. Tadbirga O'zbek filologiyasi fakultetidan  10 talaba, Iqtisodiyot fakultetidan 30 talaba, kimyo-texnologiya fakultetidan 10 talaba va San'atshunolsik fakultetidan 60 talaba va 10 ta professor o'qituvchilar tadbirda qatnashdilar.

On February 26, 2021, the Faculty of Art Studies in collaboration with professors and students of "Music Education" held a student festival on the theme "Sozparvar yurt farzandlari"
26.02.2021 at 14:00 in the hall of the Faculty of Economics of Urgench State University by the faculty and students of the Faculty of Art History "Music Education" students on the theme "Sozparvar yurt farzandlari" dedicated to the month of "Classical music" The festival was held. At the same time, an exhibition of applied arts and fine arts was organized by a talented student of "Fine Arts and Engineering Graphics". The event was attended by 10 students from the Faculty of Uzbek Philology, 30 students from the Faculty of Economics, 10 students from the Faculty of Chemical Technology and 60 students and 10 professors from the Faculty of Arts.