Urganch davlat universiteti hamda Smolensk davlat universiteti o`rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi
Xabaringiz bor, 2021-yilning 13-aprel kuni Urganch davlat universitetiga Rossiya Federatsiyasining  Smolensk  davlat universiteti vakillari tashrif buyurdi.  Ushbu delegatsiya a`zolari Smolensk davlat universiteti rektori, tarix fanlari nomzodi Artemenkov Mixail Nikolayevich, Tarix va huquq fakulteti dekani, tarix fanlari doktori, professor  Uvarov Igor Arturovich, Filologiya fakulteti dekani, filologiya fanlari nomzodi, dotsent Kovaleva Valentina Sergeyevnalar  ishtirokida   ikki kunlik tashrif chog`ida o`zaro hamkorliklar, qo’shma ta’lim dasturlari va boshqa imkoniyatlar to`g`risida muzokaralar olib borildi.
2021-yil 14-aprel kuni ushbu ikki universitet: Smolensk  davlat universiteti hamda Urganch davlat universitetlari  rektorlari  Artemenkov Mixail Nikolayevich va Abdullayev Bahrom Ismoilovichlar tomonidan memorandum imzolanib, 2+2 va 1+3 shaklidagi qo`shma ta`lim dasturlarini joriy qilishga kelishib olindi
Ushbu kelishuv Iqtisodiyot fakultetining Moliya yo`nalishi bo`yicha bakalavriatura, Marketing mutaxassisligi bo`yicha magistratura;  Umumiy tarix yo`nalishi bo`yicha bakalavriatura; Lingvistika: rus tili va Rus adabiyoti  mutaxassisligi bo`yicha magistratura bosqichida  qabulni shakllantirishni ko`zda tutadi.  Shuningdek, ikkala universitet professor-o`qituvchilari va talabalari o`rtasida tajriba almashinuvi ham rejalashtirildi.

Подписано соглашение о сотрудничестве между Ургенчским государственным университетом и Смоленским государственным университетом
13 апреля 2021 года Ургенчский государственный университет посетила делегация Смоленского государственного университета Российской Федерации. В ходе двухдневного визита ректора Смоленского государственного университета, кандидата исторических наук Артеменкова Михаила Николаевича, декана факультета истории и права, доктора исторических наук, профессора Уварова Игоря Артуровича, декана филологического факультета, кандидата филологических наук, доцента Ковалевой Валентины Сергеевны состоялись переговоры о сотрудничестве, совместных образовательных программах и других возможностях.
14 апреля 2021 года ректоры двух университетов: Смоленского государственного университета Артеменков Михаил Николаевич и Ургенчского государственного университета Абдуллаев Бахром Исмаилович подписали меморандум о сотрудничестве и договорились о внедрении совместных образовательных программ в форме 2+2 и 1+3.
Настоящее соглашение предполагает реализацию программ двойного диплома для выпускников бакалавриата по направлению Финансы экономического факультета, магистратуры по специальности Маркетинг; бакалавриата по направлению Всеобщая история; магистратуры Лингвистика: русский язык и русская литература. Также запланирован обмен опытом между преподавателями и студентами двух вузов.