O’zbekiston maktablarida so`nggi qo`ng`iroq
Bugun mamlakatimiz bo`ylab barcha umumta’lim maktablarida sо‘nggi qо‘ng‘iroqlar yangrab, qariyib 438 ming nafar о‘quvchi yoshlarimiz yetuklik shahodatnomasini qо‘lga kiritadi.
O`ZBEKISTON MAKTABLARIDA SO`NGGI QO`NG`IROQ, Urganch davlat universiteti
Shu munosabat bilan “So`nggi qo`ng`iroq” tadbirlarini yuqori darajada tashkil etish va o`tkazish, bitiruvchilarga oq yo`l tilash tadbirlarini yuqori saviyada tashkil etishga qaratilgan O`zbekiston Respublikasi Prezidenti Adminstratsiyasi tomonidan belgilab berilgan 02-1771-sonli topshiriqqa asosan, oliy ta`lim muassasalari rahbariyati ishtiroki qilmoqda.
Urganch davlat universiteti Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov Xiva shahar 20-son umumta`lim maktabiga, Moliya va iqtisod ishlari bo`yicha prorektor A.Atajonov Bog`ot tumanidagi 3- son umumta`lim maktabiga tashrif buyurib, о‘quvchilarni “Sо‘nggi qо‘ng‘iroq” bilan muborakbod etdilar.
Maktab bitiruvchilariga O‘zbekiston Respublikasi  Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan tilaklarini yetkazib,  ularga kelgusi hayotlarida oldilariga qо‘ygan maqsadlariga erishish, oliy о‘quv yurtiga kiradimi, biror kasb egasi bо‘ladimi yurtimiz taraqqiyoti, uning rivoji, ertangi kuni uchun kerakli insonlar bо‘lib yetishishlarida omadlar tiladi.
O`ZBEKISTON MAKTABLARIDA SO`NGGI QO`NG`IROQ, Urganch davlat universiteti Universitet faoliyatiga biriktirilgan boshqa maktablarda ham mas’ullar tomonidan targ‘ibot ishlari davom etmoqda.

Last bell in the schools of Uzbekistan
Today, the last bell will ring in all secondary schools of the country and about 438 thousand students will receive certificates.
O`ZBEKISTON MAKTABLARIDA SO`NGGI QO`NG`IROQ, Urganch davlat universiteti
On the basis of order No. 02-1771 of the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, the administration of Higher Education has planned the organization and holding of the "Last Bell" event at a high due level.
Vice-Rector of Urgench State University for Youth and Spiritual - Educational Affairs S. Davletov visited the Khiva secondary school No. 20, and Vice-rector for Financial and Economic AffairsA.A. Atadzhonov visited school No. 3 in the Bagat district and congratulated the graduates on the "Last Bell".O`ZBEKISTON MAKTABLARIDA SO`NGGI QO`NG`IROQ, Urganch davlat universiteti
In their speech, they conveyed the congratulations of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and wished the graduates to achieve their goals, said that they are the necessary people for the development of our country, its future and prosperity. The administration of UrSU wished the graduates success in their future life.
O`ZBEKISTON MAKTABLARIDA SO`NGGI QO`NG`IROQ, Urganch davlat universiteti These types of tasks are carried out in other schools at the university.