Xalqaro psixologlar kuni
2025-yil 22-noyabr Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti amaliyotchi psixologlari tomonidan “22-noyabr – Xalqaro psixologlar kuni” munosabati bilan tadbir tashkil etildi. Tadbir davomida inson ruhiyati, tarbiya va ma’naviyatning poydevorini tashkil etuvchi psixologiya fanining ahamiyati yana bir bor yuksak e’tirof etildi.
????Bayram dasturida badiiy chiqishlar, kuy-qo‘shiqlar, turli ko‘ngilochar viktorina o‘yinlari tashkil etilib, ishtirokchilar uchun quvonchli va mazmunli muhit yaratildi. Tadbirda “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi professor-o‘qituvchilari, soha mutaxassislari hamda talaba-yoshlar faol qatnashdi.
????Psixologiyaning inson hayotidagi o‘rni, yoshlar ongini to‘g‘ri shakllantirishdagi roli va jamiyat taraqqiyotiga qo‘shayotgan hissasi haqida fikrlar bildirildi. Yoshlar o‘z ijodiy qobiliyatlarini namoyish etib, sahnadagi chiqishlar orqali kasbning nozik jihatlarini badiiy tarzda ifoda etdilar.
????Tadbir yakunida faol ishtirokchilar munosib taqdirlanib, ularga esdalik sovg‘alari va tashakkurnomalar topshirildi.

Международный день психолога
22 ноября 2025 года практикующие психологи Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни организовали мероприятие по случаю «22 ноября – Международного дня психолога». В ходе мероприятия вновь была высоко оценена важность психологии, которая составляет основу человеческой психики, образования и духовности.
????Праздничная программа включала художественные выступления, песни и различные развлекательные викторины, создавшие радостную и содержательную атмосферу для участников. В мероприятии активно участвовали профессора и преподаватели кафедры «Педагогика и психология», специалисты в этой области, а также студенты и молодежь.
????Были высказаны мнения о роли психологии в жизни человека, ее роли в правильном формировании молодежного сознания и ее вкладе в развитие общества. Молодые люди продемонстрировали свои творческие способности и художественно выразили тонкости профессии посредством сценических выступлений.
????В конце мероприятия активные участники были должным образом отмечены и награждены памятными сувенирами и благодарственными грамотами.