28 iyun 2022 yil kuni Xorazm viloyati hududiy innovatsion rivojlanish boshqarmasi tashabbusi bilan Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilmiy-texnik axborot markazi ishchi guruhi startap loyiha rahbarlari, hamda o’zining innovatsion g’oyasiga ega tashabbuskorlar bilan Xorazm viloyat hokimligida uchrashdi.
Uchrashuvda 30 ga yaqin loyiha rahbarlari va ixtirochilar ishtirok etdi, hamda asosiy e’tibor loyihalarni amalga oshirishdagi muammolar va ularning yechimiga qaratildi.

28 июня 2022 года в областном хокимияте Хорезма по инициативе регионального управления инновационного развития Хорезмской области рабочая группа Центра научно-технической информации при Министерстве инновационного развития провела встречу с руководителями стартап-проектов и инициаторами инновационных идей.
28 июня 2022 года в областном хокимияте Хорезма по инициативе регионального управления инновационного развития Хорезмской области рабочая группа Центра научно-технической информации при Министерстве инновационного развития провела встречу с руководителями стартап-проектов и инициаторами  инновационных идей.
В данном мероприятии приняли участие около 30 руководителей проектов и изобретателей, основное внимание было уделено проблемам реализации проектов и их решениям.