Koʻrgazmadan soʻng mehmonlar Koreya va Oʻzbekistonning hamkorlik munosabatlariga bagʻishlangan madaniy tadbirda qatnashdilar. Shuningdek, ushbu tadbirda Xorazm viloyati hokimligi vakillari, Koreys milliy-madaniy markazi direktori Antonina Kim, viloyatimizdagi OTMlar va 28-sonli va 30-sonli maktablardan mehmonlar hamda universitet rahbariyati, Xorijiy filologiya fakulteti professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Shundan soʻng, talabalarning badiiy chiqishlari namoyish etilib, sahnada koreys madaniyati va urf-odatiga xos boʻlgan kuy-qoʻshiqlar, sahna koʻrinishlari tomoshabinlar eʻtiboriga havola etildi.
Madaniy tadbir talabalar oʻrtasida oʻtkazilayotgan koreys tili boʻyicha notiqlik tanlovining yakuniy bosqichiga ulanib ketdi va talabalar darslari davomida olgan bilimlarini sahnada, koreys tilida zoʻr mahorat bilan ijro etdilar. Bu esa mehmonlarimiz qalbidan chuqur joy oldi, tanlov yakunida gʻoliblarga oʻzlarining esdalik sovgʻalarini taqdim qildilar.

After the exhibition, the guests took part in a cultural event dedicated to the cooperation between Korea and Uzbekistan. Also, representatives of Khorezm region hokimity, director of the Korean National-Cultural Center Antonina Kim, guests from HEIs and schools No. 28 and No. 30 in our region, as well as university management, professors and teachers of the Faculty of Foreign Philology and students took part in this event.
After that, students' artistic performances were shown, songs and performances characteristic of Korean culture and traditions were brought to the attention of the audience.
The cultural event culminated in the final stage of the Korean speaking competition among students, and the students performed the knowledge they had learned during their classes on stage in Korean with great skill. This made a deep impression on the hearts of our guests, and at the end of the competition, they presented their souvenirs to the winners.