Urganch davlat universitetida 17 nafar xitoylik magistr talabalar oʻqitilmoqda
Xitoy Xalq Respublikasining Gansu qishloq xoʻjaligi universiteti bilan Urganch davlat universiteti oʻrtasida 2023-yil noyabr oyida imzolangan anglashuv memorandumiga binoan, 2024-yilning 2-8 noyabr kunlari talabalar almashinuvining "Language teaching school" loyihasi doirasida Gansu qishloq xoʻjaligi universitetining 17 nafar magistr talabalari oʻqituvchilari Xu Peng hamda Ma Xiaojie boshchiligida  Urganch davlat universitetida bilim va malaka oshirishmoqda.
Xitoylik talabalarga Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasining salohiyatli professor-oʻqituvchilari ingliz tilini ikkinchi til sifatida oʻqitish borasida oʻz bilim, mahorati va tajribalarini oʻrgatishmoqda.
Xitoylik talabalar Urganch davlat universiteti bilan yaqindan tanishib olgach, dars mashgʻulotlarini boshlab yuborishdi.
Seminar mashgʻulotlaridan tashqari, Xorazm viloyatining turistik maskanlariga sayohat ham loyiha dasturidan joy olgan.

В Ургенчском государственном университете обучаются 17 китайских магистрантов
В соответствии с меморандумом о взаимопонимании между Ганьсу и Ургенчским государственным университетом Китайской народной республики, подписанным в ноябре 2023 года, в рамках проекта обмена студентами "Language teaching school" 2-8 ноября 2024 года 17 студентов магистратуры Ганьсу под руководством преподавателей Ху Пэ и Ма Сяоцзе будут обучаться в Ургенчском государственном университете знаниям и повышать квалификацию.
Китайским студентам преподают свои знания, навыки и опыт преподавания английского языка как второго языка потенциальные преподаватели кафедры английского языка и литературы факультета иностранной филологии.
Китайские студенты, познакомившись поближе с Ургенчским государственным университетом, приступили к занятиям.
Помимо семинарских занятий, в программу проекта была включена поездка по туристическим достопримечательностям Харезмской области.