Saparbaeva Gulandam Masharipovnaning filologiya fanlari boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi toʼgʼrisida
Saparbaeva Gulandam Masharipovnaning "Ogʼzaki muloqot akti va uning leksik-grammatik xususiyatlari" mavzusidagi 10.00.01-"Oʼzbek tili" ixtisosligi boʼyicha filologiya fanlari boʼyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangandissertatsiya ishining himoyasi Urganch davlat universiteti huzuridagi PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02 raqamli ilmiy kengashning 2021 yil "16" iyun soat 10:00 dagi majlisda boʼlib oʼtadi. (Manzil: 220100, Urganch sh, Hamid Olimjon koʼchasi, 14) Tel:(+998 62) 2246680: Fax: (+998 62) 224 6700; e-mail: info@urdu.uz, Urganch davlat universiteti, Аsosiy bino, Konferentsiya zali)

О защите диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам Сапарбаевой Гуландам Машариповны
16 июня 2021 г. в 10:00 на заседании Ученого совета  под номером PhD.03/30.12.2019.Fil.55.02  при Ургенчском государственном университете состоится защита диссертации Сапарбаевой Гуландам Машариповны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.01 - «Узбекский язык» на тему: «Акт устного общения и его лексико-грамматические особенности».  (Адрес: 220100, г.Ургенч, ул. Хамида Олимжона, 14, Ургенчский государственный университет, главный корпус, зал конференций) Тел: (+ 998 62) 2246680: Факс: (+998 62) 224 6700; e-mail: info@urdu.uz).