“El-yurt umidi” jamgʼarmasi ilgʼor xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarida bakalavriat, magistratura va doktoranturada taʼlim olish uchun 345 oʼringa moʼljallangan 2023 yilgi 2-ochiq stipendiya tanlovini eʼlon qiladi!
- bakalavriat taʼlim dasturi uchun 22 oʼrin,
- magistratura taʼlim dasturi uchun 193 oʼrin,
- doktorantura taʼlim dasturi uchun 130 oʼringa stipendiyalar ajratishini maʼlum qiladi.
Stipendiya tanloviga nomzodlar hujjatlarini qabul qilish joriy yilning 10 oktyabridan 10 noyabriga qadar, respublikaning barcha hududlari vakillari uchun yagona tartib va teng imkoniyat asosida, onlayn rejimda va elektron tarzda qabul qilinadi.

Фонд "Эль-Юрт Умид" объявляет 2-й открытый стипендиальный конкурс 2023 года на 345 мест для обучения в бакалавриате, магистратуре и докторантуре в престижных университетах и научных центрах передовых зарубежных стран!
Объявляется о выделении
- 22 места для обучения по программе бакалавриата,
- 193 места для обучения по магистерской программе,
-130 стипендий для обучения по программе докторантуры.
Прием документов кандидатов на участие в стипендиальном конкурсе будет осуществляться в электронном виде с 10 октября по 10 ноября текущего года по единой процедуре и на основе равных возможностей для представителей всех регионов республики.