UrDU talabasi Quvonchbek Ismoilov yunon-rum kurashi boʻyicha jahon chempionligini qoʻlga kiritdi!
Slovakiyaning Bratislava shahrida bo‘lib o‘tayotgan sport kurashlari bo‘yicha U20 jahon chempionatida O‘zbekiston yunon-rum kurashi terma jamoasi vakili, Urganch davlat universiteti Erkin kurash yoʻnalishi talabasi Quvonchbek Ismoilov (63 kg) Oltin medalni qo‘lga kiritdi.
Final bahsida Quvonchbek rossiyalik kurashchini 9:7 hisobida mag‘lub etib, shohsupaning eng yuqori pog‘onasiga ko‘tarildi.
Quvonchbek Ismoilovga Birlashgan kurash dunyosi (UWW) Prezidenti Nenad Lalovich tomonidan chempionlik kamari (World Championship Belt) tantanali ravishda topshirildi.
Urganch davlat universiteti jamoasi nomidan Quvonchbek Ismoilov hamda uning murabbiylarini chin yurakdan tabriklaymiz. Hamisha yuksak gʻalabalar yor bo’lsin!

Студент УрГУ Кувончбек Исмоилов стал чемпионом мира по греко-римской борьбе!
На проходящем в городе Братислава (Словакия) чемпионате мира U20 по спортивной борьбе представитель сборной Узбекистана по греко-римской борьбе, студент Ургенчского государственного университета, обучающийся по направлению «Вольная борьба», Кувончбек  Исмоилов (63 кг) завоевал золотую медаль.
В финальной схватке Кувончбек одержал победу над российским борцом со счётом 9:7, поднявшись на высшую ступень пьедестала почёта.
Президент Объединённого мира борьбы (UWW) Ненад Лалович торжественно вручил Кувончбек Исмоилов чемпионский пояс World Championship Belt.
От имени коллектива Ургенчского государственного университета искренне поздравляем Кувончбек Исмоилов  и его тренеров с этой блестящей победой! Желаем новых высот, ярких побед и больших спортивных достижений!