Umumta’lim maktablari o‘quvchilarining matematika fani bo‘yicha xotira turniri
Bugun, 2021-yil 5-iyun kuni Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilarining Matematika fani bo‘yicha  xotira turniri bo`lib o`tmoqda.
Xotira turniri 1966-1995-yillarda Xorazm davlat pedagogika instituti (hozirgi Urganch davlat universiteti) da samarali mehnat faoliyatini olib borgan matematik olim, fizika-matematika fanlari nomzodi, dotsent Ismoil Abdullayev xotirasiga bag‘ishlab o`tkazilmoqda.
UMUMTA’LIM MAKTABLARI O‘QUVCHILARINING MATEMATIKA FANI BO‘YICHA XOTIRA TURNIRI
Ertalab olimpiada ishtirokchilari kutib olinib, o‘quvchilarga olimpiadaning o‘tkazilish tartib –qoidalari  bo`yicha tushuntirish ishlari olib borilib,  soat 10.00 da olimpiada masalalarini yechishga start berildi. Olimpiada viloyatdagi barcha umumta’lim maktablari o‘quvchilarining 5-10 sinf o`quvchilari o`rtasida o`tkazilmoqda.  Ayni damda, yosh matematikalar o`z bilimlarini sinovdan o`tkazmoqdalar.
Urganch Davlat Universiteti UMUMTA’LIM MAKTABLARI O‘QUVCHILARINING MATEMATIKA FANI BO‘YICHA XOTIRA TURNIRI
Eslatib o`tamiz, turnir mobaynida universitet bo`ylab sayohat hamda g`oliblarni taqdirlash marosimi ham rejalashtirilgan.

Memory tournament in mathematics for secondary school students
Today, on June 5, 2021, Urgench State University is hosting a memory tournament in mathematics for secondary school students.
The memory tournament is dedicated to the memory of Ismail Abdullayev, a mathematician, candidate of physical and mathematical sciences, associate professor, who worked at the Khorezm State Pedagogical Institute (now Urgench State University) in 1966-1995.
UMUMTA’LIM MAKTABLARI O‘QUVCHILARINING MATEMATIKA FANI BO‘YICHA XOTIRA TURNIRI
In the morning, the participants of the Olympiad were welcomed and the students were given an explanation of the rules of the Olympiad and began to solve the problems of the Olympiad at 10.00. The Olympiad is held among students of 5-10 grades of all secondary schools in the region. At the moment, young mathematicians are testing their knowledge.
Urganch Davlat Universiteti UMUMTA’LIM MAKTABLARI O‘QUVCHILARINING MATEMATIKA FANI BO‘YICHA XOTIRA TURNIRI
It should be noted that during the tournament, a trip across the university, as well as a ceremony of awarding winners, are also planned.