Xotira turniri doirasida
Xabar berganimizdek, bugun 5-iyun kuni  Urganch davlat universitetida viloyatdagi  barcha umumta’lim maktablari o‘quvchilari o`rtasida matematik olim, fizika-matematika fanlari nomzodi, dotsent Ismoil Abdullayev xotirasiga bag‘ishlab, Matematika fani bo‘yicha  xotira turniri bo`lib o`tdi.
Urganch Davlat Universiteti xotira turniri doirasida
O`quvchilar kunning birinchi yarmida bor bilim va imkoniyatlarini ishga solib, olimpiada misol-masalalarini yechdilar.
Shundan so`ng, xotira turniri doirasida olimpiada ishtirokchilariga hamda universitet professor-o`qituvchilariga  universitet oshxonasida to`kin dasturxon yoyilib, osh tarqatildi, marhum ustozimiz Ismoil Abdullayev xotirasiga duo o`qilib, Qur`on tilovat qilindi.

As part of a memory tournament
As it was reported, today, on June 5, Urgench state university hosted a memorial tournament in mathematics among students of all secondary schools of the region, dedicated to the memory of mathematicians, candidates of physical and mathematical sciences, associate professor Ismail Abdullayev.
Urganch Davlat Universiteti xotira turniri doirasida
In the first half of the day, the students used all their knowledge and abilities to solve the problems of the Olympiad.
After that, as part of the memory tournament, participants of the Olympiad and university professors were served a table in the university canteen, the soup was distributed, and the Koran was recited to honor the late teacher Ismail Abdullayev memory.Urganch Davlat Universiteti xotira turniri doirasida