“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni ustozlar bayramiga bag‘ishlandi
Universitet talaba-yoshlarini ona tilimiz, xususan, o‘zbek tilida ravon va to‘g‘ri so‘zlash, notiqlik san’atini egallashga bo‘lgan havaslarini, qolaversa,  davlat tilimizga bo‘lgan e’tibor va hurmatni yanada kuchaytirish maqsadida an’anaga muvofiq, Filologiya fakulteti tomonidan  o‘tkazilib kelinayotgan “Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining 2021-yil 29-sentabr soni 1-oktabr – “Uztoz va murabbiylar” kuniga bag‘ishlandi.
Tadbirni UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori S.Davletov  ochib berib, barcha tadbir ishtirokchilari hamda professor-o‘qituvchilarini kasb bayramlari bilan samimiy qutladi.
Ko‘rik-tanlov avvalida, hamkor tashkilot Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati O‘zbekiston liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyat bo‘linmasi rahbari Sh.Otajonov so‘zga chiqib, fidoiy va zahmatkash ustozlarni  qizg‘in tabrikladi hamda bir guruh professor-o‘qituvchilarga Tashakkurnoma va esdalik sovg‘alarini topshirdi.
Shundan so‘ng, sahnada bayramona kuy-qo‘shiqlar, sahna ko‘rishlari-yu ustozlarni madh etuvchi she’rlar yangrab, barchaga bayram kayfiyati ulashdi.
urdu.uz,“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni ustozlar bayramiga bag‘ishlandi
1-oktabr – “Uztoz va murabbiylar” kuniga bag‘ishlab o‘tkazilgan “Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining ushbu bayram sonida Filologiya fakultetining 5 nafar notiq talabalari o‘zaro bellashdilar.
Tanlov 2 shartda o‘tkazilib, birinchi shartda har bir ishtirokchi o‘zi haqidagi ma’lumotlarni she’riy va nasriy yo‘l orqali bayon etgan bo‘lsa, ikkinchi shartda nutqiy mahoratni yanada oshiruvchi va sinovchi, to‘satdan berilgan mavzuga qay daraja to‘g‘ri, aniq va tez javob bera olishlari sinovdan o‘tkazildi.

The next round of "Young orators" contest is dedicated to teachers' day
In order to strengthen the students' desire to speak fluently and correctly in their native language, especially Uzbek, to master the art of public speaking, as well as to pay more attention and respect to the state language,on September 29, 2021 next round of the contest "Young orators", held by the Philology Faculty, was dedicated to October 1 - Teachers Day.
The event was opened by the Vice-Rector for Youth issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU S.Davletov, who sincerely congratulated all participants and professors on their professional holiday.
At the beginning of the contest, the head of the Khorezm regional branch of the partner organization Movement of Entrepreneurs and Businessmen of Uzbekistan Liberal Democratic Party Sh.Otajonov warmly congratulated the dedicated and hard-working teachers and presented a group of professors with the Appreciation Letters and presents.
Afterwards, festive songs, performances and poems praising the teachers on the stage, shared everyone a festive mood.
urdu.uz,“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni ustozlar bayramiga bag‘ishlandi
In this festive round of the contest “Young orators”, which was held on October 1 - Teachers Day,5 students of the Philology Faculty competed with each other.
The contest was held in two stages: in the first stage, each participant expressed his / her personal information in a poetic and prose way, in the second stage it was tested how correctly, accurately and quickly they could respond on a given topic, which further enhances and tests the speaking skills.