Urganch davlat universitetning navbatdan tashqari 3-kengash majlisi boʻlib oʻtdi
2021-yil 11-oktabr  kuni Urganch davlat universiteti  Kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Majlis Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti binosida, universitet rektori raisligida, kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  ishi an’anaga muvofiq, qutlovlar va xushxabarlar bilan boshlanib, rektor B.Abdullayev  faxriy yorliq va sovg‘alarni o‘z egalariga topshirdi. Jumladan:
Biologiya kafedrasi professori, qishloq xo‘jalik fanlari doktori Satipov Gʻayipnazar Matvapayevichga Turon Fanlar akademiyasining  Akademik  ilmiy unvoni topshirildi.
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri A.Toshqulovning taqdirlash va moddiy rag‘batlantirish to‘g‘risidagi buyrug‘iga asosan, Urganch davlat universitetining ikki nafar professor-o‘qituvchisi: Xodjaniyozov Sardor Umarovich hamda Jumaniyozov Zohid Otaboevichlar Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining faxriy yorliqlari hamda bir oylik lavozim maoshi miqdorida moddiy rag‘batlantirildi.
1-oktabr – “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan ko‘p yillik samarali va halol mehnati hamda o‘z xizmat vazifasiga bo‘lgan sadoqati uchun universitetning fidoyi va zahmatkash professor-o‘qituvchilaridan 7 nafari:
Komiljon Bobojonov
Zulfiya Ro‘zmetova
Mahmud Rahimov
Bahodir Rahmonov
Saparvoy Navruzov
Maqsuda Xajiyeva
Malohat Atajonovalarga  Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining faxriy yorliqlari hamda universitetning qimmatbaho sovg‘alari topshirildi.urdu.uz, Urganch davlat universitetning  navbatdan tashqari 3-kengash majlisi boʻlib oʻtdi
Urganch davlat universitetning  navbatdan tashqari 3-kengash majlisi boʻlib oʻtdi
Urganch davlat universitetning  navbatdan tashqari 3-kengash majlisi boʻlib oʻtdiUrganch davlat universitetning  navbatdan tashqari 3-kengash majlisi boʻlib oʻtdi

An extraordinary meeting of the 3rd Council of Urgench State University was held
On October 11, 2021, a regular meeting of the Urgench State University Council was held. The meeting was held in the building of the Faculty of Bioengineering and Food Safety, chaired by the rector of the university, with the participation of board members.
The work of the council began its agenda with congratulations and good news, and the rector B.Abdullayev presented certificates of honor and gifts to their owners. Including:
Professor of the Department of Biology, Doctor of Agricultural Sciences Satipov Gayipnazar Matvapayevich was awarded the Academic title of the Turan Academy of Sciences.
According to the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education A.Tashkulov on awards and financial incentives, two faculties of Urgench State University: Khodjaniyozov Sardor Umarovich and Jumaniyozov Zohid Otaboevich were promoted Certificates of Honor of the Ministry of Secondary Special Education and financial incentives in the amount of one month's salary.
On the occasion of October 1 "Teachers' and Coaches' Day", 7 dedicated and hard-working professors of the university for many years of productive and conscientious work and dedication to their duties:
Komiljon Bobojonov
Zulfiya Rozmetova
Mahmud Rahimov
Bahodir Rakhmonov
Saparvoy Navruzov
Maqsuda Khajiyeva
Malohat Atajonova were awarded certificates of honor from the Ministry of Higher and Secondary Special Education and valuable gifts from the university.