2021-2022-oʻquv yilida Urganch davlat universitetini 4247 nafar yigit-qiz muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda. Shu munosabat bilan bugun, 18-iyul kuni bitiruv kechasiga bagʻishlangan tantanali marosim boʻlib oʻtdi.
Tadbirni universitet rektori Baxrom Abdullayev tabrik soʻzi bilan ochib berdi, yakunlanayotgan o‘quv yilini sarhisob qilib,  yoshlarimizning ko‘pgina yo‘nalishlarda o‘zlarining bor qobiliyat va intellektual salohiyatlarini namoyon etib, katta yutuqlarni qo‘lga kiritganliklarini mamnuniyat ila eʼtirof etdi. Yillar davomida egallagan bilimlarini el-yurt ravnaqi yo‘lida sarf qilib, mamlakatimiz rivojiga hissa qo‘shishda hech tolmaslikni, kelgusidagi ishlarida omad yor bo‘lishini tiladi.
Tadbirda  xorijiy mehmonlar hamda faxriy ustozlarning bitiruvchi oʻgʻil-qizlar uchun bildirilgan ezgu tilaklari tinglandi.  Shuningdek, barcha bitiruvchilar nomidan oʻzlarining qalb soʻzlari, minnatdorlik tuygʻularini izhor etgan talabalarning chiqishlari barchada katta taassurot uygʻotdi.
Shundan soʻng, 2021-2022-o‘quv yilining bitiruvchi  magistrlariga, bakalavriat bosqichini muvaffaqiyatli tugatgan talabalarga  diplomlari musiqa sadolari ostida  tantanali topshirildi.

Graduates of Urganch State University were awarded diplomas
In the 2021-2022 academic year, 4,247 young boys and girls successfully graduated from Urganch State University and are stepping on the threshold of a great life. In this regard, today, July 18, a solemn ceremony dedicated to the graduation party was held.
UrDU leadership, honorary professors, guests from foreign partner higher education institutions, graduating students and their parents took part in the solemn ceremony.
The event was opened by the rector of the university Bakhrom Abdullayev with a congratulatory speech, summarizing the ending academic year, he acknowledged with pleasure that our young people have achieved great achievements in many areas, showing their full abilities and intellectual potential. He wished that they would continue to contribute to the development of our country by using the knowledge they have acquired over the years for the development of the country and good luck in his future endeavors.
At the event, the good wishes of foreign guests and honorary teachers for the graduating boys and girls were heard. Also, the performances of the students who expressed their heartfelt words and feelings of gratitude on behalf of all the graduates made a great impression on everyone.