2021-2022-oʻquv yilida Urganch davlat universitetini 4247 nafar yigit-qiz muvaffaqiyatli tamomlab, katta hayot ostonasiga qadam qoʻymoqda. Shu munosabat bilan bugun, 18-iyul kuni bitiruv kechasiga bagʻishlangan tantanali marosim boʻlib oʻtdi.
Tadbirni universitet rektori Baxrom Abdullayev tabrik soʻzi bilan ochib berdi, yakunlanayotgan o‘quv yilini sarhisob qilib,  yoshlarimizning ko‘pgina yo‘nalishlarda o‘zlarining bor qobiliyat va intellektual salohiyatlarini namoyon etib, katta yutuqlarni qo‘lga kiritganliklarini mamnuniyat ila eʼtirof etdi. Yillar davomida egallagan bilimlarini el-yurt ravnaqi yo‘lida sarf qilib, mamlakatimiz rivojiga hissa qo‘shishda hech tolmaslikni, kelgusidagi ishlarida omad yor bo‘lishini tiladi.
Tadbirda  xorijiy mehmonlar hamda faxriy ustozlarning bitiruvchi oʻgʻil-qizlar uchun bildirilgan ezgu tilaklari tinglandi.  Shuningdek, barcha bitiruvchilar nomidan oʻzlarining qalb soʻzlari, minnatdorlik tuygʻularini izhor etgan talabalarning chiqishlari barchada katta taassurot uygʻotdi.
Shundan soʻng, 2021-2022-o‘quv yilining bitiruvchi  magistrlariga, bakalavriat bosqichini muvaffaqiyatli tugatgan talabalarga  diplomlari musiqa sadolari ostida  tantanali topshirildi.

В 2021-2022 учебном году 4247 юношей и девушек успешно окончили Ургенчский государственный университет и вступают на порог большой жизни. В связи с этим сегодня, 18 июля, состоялась торжественная церемония, посвященная выпускному вечеру.
В торжественной церемонии приняли участие руководство УрДУ, почетные профессора, гости из зарубежных партнерских вузов, выпускники и их родители.
Мероприятие открыл ректор университета Бахром Абдуллаев с поздравительной речью, подводя итоги завершающегося учебного года, он с удовольствием признал, что наша молодежь добилась больших успехов во многих областях, проявив все свои способности и интеллектуальный потенциал. Он пожелал, чтобы они продолжали вносить свой вклад в развитие нашей страны, используя знания, которые они приобрели за эти годы, для развития страны и удачи в его будущих начинаниях.
На мероприятии прозвучали добрые пожелания зарубежных гостей и почетных учителей в адрес выпускников. Также большое впечатление на всех произвели выступления студентов, выразивших искренние слова и чувства благодарности от имени всех выпускников.