UrDUda sport sohasidagi yutuqlarga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida “2-tashabbus” doirasida sportning turli yo‘nalishlari bo‘yicha Osiyo, Jahon va Olimpiada chempionlari hamda xalqaro musobaqalar g‘oliblari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda UrDU rektori v.v.b. S.Xodjaniyazov so'zga chiqib, mamlakatimizda sport sohasiga qaratilayotgan e’tibor, yaratilayotgan sharoitlar hamda yosh sportchilarimizning yuksak natijalari haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, universitet sport klubi raisi o‘rinbosari M.Raximov yosh sportchilarning erishayotgan yutuqlarini alohida e’tirof etib, ularning xalqaro maydonlarda universitet nomini munosib himoya qilayotganini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida Buxoro davlat universitetida o‘tkazilgan yirik xalqaro sport musobaqa — “CAVA College University Volleyball Championship 2025” bahslarida universitetning voleybolchi talaba-qizlari murabbiylari bilan birgalikda faol ishtirok etib, faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritganliklari eʼtirof etildi hamda musobaqadagi yuksak natijalari va g‘alabali ishtiroklari uchun jamoa a’zolariga universitet tomonidan 30 million so‘m pul mukofoti topshirildi.
Uchrashuv davomida Og‘ir atletika bo‘yicha Osiyo chempioni H.Fardiyev, Dzyudo bo‘yicha Osiyo chempioni M.Ollaberganova, Armrestling bo‘yicha jahon chempioni O.Shavkatov hamda universitet voleybolchi qizlar terma jamoasi a’zosi Sh.Ro‘zimova o‘z muvaffaqiyatlari, tajribalari va kelgusidagi rejalari bilan tengdoshlariga ilhom bag‘ishlashdi.

В Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний состоялась встреча, посвящённая достижениям в сфере спорта
Сегодня в рамках инициативы «Вторая инициатива» в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруний была организована встреча с чемпионами Азии, мира и Олимпийских игр, а также победителями международных соревнований по различным видам спорта.
Во время мероприятия и.о. ректора УрГУ С.Ходжаниязов выступил с речью, в которой рассказал о внимании, уделяемом спорту в нашей стране, о создаваемых условиях, а также о высоких результатах, которых достигают наши молодые спортсмены.
Заместитель председателя спортивного клуба университета М. Рахимов особо отметил достижения молодых спортсменов, подчеркнув, что они достойно защищают имя университета на международной арене.
В ходе встречи было отмечено, что студентки-волейболистки университета вместе со своими тренерами активно участвовали в крупном международном спортивном соревновании — «CAVA College University Volleyball Championship 2025», прошедшем в Бухарском государственном университете, где заняли почётное третье место. За высокие результаты и успешное выступление членам команды от университета был вручен денежный приз в размере 30 миллионов сумов.
Во встрече также приняли участие чемпион Азии по тяжёлой атлетике Х. Фардиев, чемпионка Азии по дзюдо М. Оллаберганова, чемпион мира по армрестлингу О. Шавкатов, а также член женской сборной университета по волейболу Ш. Рузимова.
Они поделились своими успехами, опытом и планами на будущее, вдохновив своих сверстников на новые достижения.