Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talaba-yoshlari turli vazn toifalarida faol ishtirok etib, kumush va bronza medallarni qo'lga kiritishdi
Joriy yilning 6-13-aprel kunlari Chirchiq shahrida Og'ir atletika sport turi bo'yicha kattalar va yoshlar o'rtasida "O'zbekiston chempionati" musobaqasi bo'lib o'tdi.
Mazkur musobaqada Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talaba-yoshlari turli vazn toifalarida faol ishtirok etib, kumush va bronza medallarni qo'lga kiritishdi.
2-o'rin: Salayeva Barchinoy — Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi (87 kg vazn toifasida);
2-o'rin: Yusupov Masharif — Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi (109 kg vazn toifasida);
3-o'rin: Ro'zimov Izzat — Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi (89 kg vazn toifasida).

«С 6 по 13 апреля текущего года в городе Чирчик состоялся чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди взрослых и молодёжи.
В данных соревнованиях студенты и молодёжь факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни приняли активное участие в различных весовых категориях и завоевали серебряные и бронзовые медали.
2-е место: Салаева Барчиной — студентка факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни (весовая категория 87 кг);
2-е место: Юсупов Машариф — студент факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни (весовая категория 109 кг);
3-е место: Рузимов Иззат — студент факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни (весовая категория 89 кг).