UrDU TALABALARI — O‘ZBEKISTON CHEMPIONI!
Andijon shahrida yopiq inshootlarda kattalar hamda U-20 yoshlar o‘rtasida yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston chempionati qizg‘in bahslarga boy tarzda davom etmoqda.
Quvonarlisi, ushbu chempionatda Urganch davlat universitetining sportchi talabalari ham yuqori natijalar bilan faol ishtirok etmoqda.
Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi Xursandbek MamatsalaYev U-20 yoshlar o‘rtasida uch hatlab sakrash bahslarida barchani ortda qoldirib, Oltin medal sohibiga aylandi. U eng yaqin raqibini 1 metr 2 santimetr farq bilan ortda qoldirgani musobaqaning eng yorqin natijalaridan biri bo‘ldi.
Shuningdek, ushbu Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi Sardor Adamboyev musobaqaning 60 metr masofaga yugurish finalida 7,05 soniya natija bilan marra chizig‘ini birinchi bo‘lib kesib o‘tdi. Bu bilan saralash bosqichidagi natijasini (7,19) 0,14 soniya yaxshilashga ham erishdi. Shu tariqa Oltin medalni qoʻlga kiritdi hamda OʻZBEKISTON CHEMPIONI boʻldi.
G‘alaba bilan sportchilarimizni, ustoz-murabbiylarini va barcha universitetimiz jamoasini samimiy muborakbod etamiz! Yangi zafarlar tilaymiz!

UrSU Students — Champions of Uzbekistan!
The Uzbekistan Indoor Athletics Championship among adults and U-20 youth continues in Andijan with intense competitions.
It is gratifying that student athletes from Urgench State University are also actively participating in this championship with high results.
Khursandbek Mamatsalayev, a student of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology, left everyone behind and became the Gold Medalist in the U-20 triple jump competition. One of the most striking results of the competition was that he left his closest rival behind by 1 meter 2 centimeters.
Also, Sardor Adamboyev, a student of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology, crossed the finish line first in the 60-meter final of the competition with a result of 7.05 seconds. This also improved his result in the qualifying round (7.19) by 0.14 seconds. Thus, he won the Gold Medal and became the CHAMPION OF UZBEKISTAN.
We sincerely congratulate our athletes, their coaches and mentors, and the entire university team on this victory! We wish you new achievements and triumphs!