Rektorning fakultetlar jamoasi bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximovaning navbatdagi uchrashuvi Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakultetining jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda fakultet dekani, professor O’ktam Matnazarov boshchiligida professor-o’qituvchilar, tyutorlar va xodimlar jamoasi ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida fakultetning mavjud moddiy-texnik bazasi sifatini yaxshilash, sport yo‘nalishlarini rivojlantirish, talabalarni O‘zbekiston va jahon chempionatlariga hamda 2028-yilda bo’lib o’tadigan Olimpiya va Paralimpiya o'yinlariga tizimli tayyorlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Bugungi kunda fakultetda sportning turli yo‘nalishlari bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoalari safida faoliyat yuritayotgan talabalar tahsil olmoqda. Rektor tomonidan ushbu talabalarga yanada keng imkoniyatlar yaratish bo’yicha vazifalar belgilandi.
Shuningdek, kafedralar kesimida ilmiy salohiyat holati atroflicha tahlil qilinib, professor-o‘qituvchilarning ilmiy izlanishlarini qo‘llab-quvvatlash masalalari muhokama markazida bo‘ldi. Rektor tomonidan dissertatsiya ishlarini tayyorlash va muvaffaqiyatli himoya qilish uchun zarur shart-sharoitlarni yanada yaxshilash ustuvor vazifa sifatida belgilandi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda professor-o‘qituvchilarning taklif va tashabbuslari, mavjud muammolar atroflicha muhokama qilinib, ularni bartaraf etish yuzasidan aniq chora-tadbirlar belgilandi.

Сегодня состоялась очередная встреча ректора Ургенчского государственного университета Ферузы Мадрахимовой с коллективом факультета физической культуры, педагогики и психологии. Во встрече приняли участие декан факультета, профессор Окташ Матназаров, а также профессорско-преподавательский состав, тьюторы и сотрудники факультета.
В ходе встречи особое внимание было уделено вопросам улучшения качества материально-технической базы факультета, развитию спортивных направлений, а также системной подготовке студентов к чемпионатам Узбекистана и мира, а также к Олимпийским и Паралимпийским играм, которые пройдут в 2028 году.
В настоящее время на факультете обучаются студенты, выступающие в составе сборных команд Узбекистана по различным видам спорта. Ректором были поставлены задачи по созданию для них еще более широких возможностей.
Также был проведен всесторонний анализ состояния научного потенциала кафедр, а вопросы поддержки научных исследований профессорско-преподавательского состава стали центральной темой обсуждения. Ректор подчеркнула, что улучшение условий для подготовки и успешной защиты диссертаций является одной из приоритетных задач.
Во время встречи, прошедшей в открытой и искренней атмосфере, были подробно обсуждены предложения и инициативы преподавателей, существующие проблемы, а также определены конкретные меры по их решению.