Rektorning fakultetlar jamoasi bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximovaning navbatdagi uchrashuvi Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakultetining jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda fakultet dekani, professor O’ktam Matnazarov boshchiligida professor-o’qituvchilar, tyutorlar va xodimlar jamoasi ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida fakultetning mavjud moddiy-texnik bazasi sifatini yaxshilash, sport yo‘nalishlarini rivojlantirish, talabalarni O‘zbekiston va jahon chempionatlariga hamda 2028-yilda bo’lib o’tadigan Olimpiya va Paralimpiya o'yinlariga tizimli tayyorlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Bugungi kunda fakultetda sportning turli yo‘nalishlari bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoalari safida faoliyat yuritayotgan talabalar tahsil olmoqda. Rektor tomonidan ushbu talabalarga yanada keng imkoniyatlar yaratish bo’yicha vazifalar belgilandi.
Shuningdek, kafedralar kesimida ilmiy salohiyat holati atroflicha tahlil qilinib, professor-o‘qituvchilarning ilmiy izlanishlarini qo‘llab-quvvatlash masalalari muhokama markazida bo‘ldi. Rektor tomonidan dissertatsiya ishlarini tayyorlash va muvaffaqiyatli himoya qilish uchun zarur shart-sharoitlarni yanada yaxshilash ustuvor vazifa sifatida belgilandi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda professor-o‘qituvchilarning taklif va tashabbuslari, mavjud muammolar atroflicha muhokama qilinib, ularni bartaraf etish yuzasidan aniq chora-tadbirlar belgilandi.

Today, the next meeting of the Rector of Urgench State University, Feruza Madrakhimova, was held with the team of the Faculty of Physical Education, Pedagogy, and Psychology. The meeting was attended by the Dean of the faculty, Professor Oktam Matnazarov, as well as faculty members, tutors, and staff.
During the meeting, particular attention was paid to improving the quality of the faculty’s material and technical base, developing sports disciplines, and ensuring systematic preparation of students for national and international championships, as well as for the Olympic and Paralympic Games to be held in 2028.
Currently, the faculty includes students who are members of Uzbekistan’s national teams in various sports. The Rector outlined tasks aimed at creating even broader opportunities for these students.
In addition, the scientific potential of the departments was comprehensively analyzed, and supporting the research activities of faculty members became a central topic of discussion. The Rector emphasized that improving the conditions for preparing and successfully defending dissertations is a priority task.
The meeting, held in an open and sincere atmosphere, included thorough discussions of faculty proposals and initiatives, existing challenges, and the development of specific measures to address them.