Rektor Urganch davlat universitetining ma’naviy-ma’rifiy faoliyati yuzasidan kengaytirilgan tahliliy yigʻilish oʻtkazdi
Bugun Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximova universitetning ma’naviy va ma’rifiy masalalari bo‘yicha barcha mutasaddilari ishtirokida kengaytirilgan tanqidiy-tahliliy yig‘ilish o‘tkazdi.
Yig‘ilishda yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari, xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchilari, tyutorlar, psixologlar, profilaktika inspektorlari hamda tarbiyachilar faoliyati atroflicha tahlil qilinib, ularning ish samaradorligi birma-bir ko‘rib chiqildi.
Talabalar bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish yuzasidan aniq vazifalar belgilab berildi. Xususan, to‘garaklar faoliyatini tizimli yo‘lga qo‘yish, talabalar turar joylarida mavjud sharoitlardan oqilona foydalanish, ijarada yashovchi talabalar holatini doimiy nazoratda ushlash, ularning yashash sharoitlari va xavfsizligini ta’minlash, huquqbuzarlik hamda jinoyatchilikning oldini olish borasida aniq ko’rsatmalar berildi. Fakultetlarda sog‘lom ma’naviy muhitni mustahkamlash, ustoz-shogird an’analarini rivojlantirish masalalari alohida e’tibor markazida bo‘ldi. Korrupsiya holatlarining oldini olish masalalari chuqur tahlil qilindi.
Yig‘ilish davomida “Odob-axloq komissiyasi” faoliyatining ta’sirchanligini oshirish, psixologlar ishini yanada samarali tashkil etish bo‘yicha muhim ko‘rsatmalar berildi. Bundan tashqari, Yoshlar ittifoqi yetakchisi,  talabalar turar joylari xodimlarning faoliyati, shuningdek, TTJ nizomini takomillashtirish masalalari ham ko‘rib chiqildi.

The Rector of Urgench State University held an extended analytical meeting on the university’s moral and educational activities
Today, the Rector of Urgench State University, Feruza Madrakhimova, held an extended critical-analytical meeting with all responsible officials of the university regarding moral and educational matters.
During the meeting, the work of deputy deans for youth affairs, advisors on women’s issues, tutors, psychologists, prevention inspectors, and educators was thoroughly analyzed, and their work efficiency was reviewed individually.
Specific tasks were set to further improve the student engagement system. In particular, instructions were given to systematize the activities of clubs, make efficient use of student dormitory facilities, constantly monitor the condition of students living in rented accommodations, ensure their living conditions and safety, and prevent violations of law and crime. Special attention was paid to strengthening a healthy moral environment within faculties and developing teacher-student mentoring traditions. Corruption prevention issues were also analyzed in depth.
The meeting provided important instructions to enhance the effectiveness of the “Ethics and Morality Commission” and to better organize the work of psychologists. Additionally, matters regarding the Youth Union leader, the activities of dormitory staff, and improvements to the dormitory regulations were reviewed.
At the conclusion of the meeting, all participants’ proposals and suggestions were heard, and concrete measures were determined to elevate the university’s moral and educational work to a new level.