UrDU sportchi-talabalari Prezident olimpiadasining Respublika final bosqichida 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi
4–9 iyun kunlari Toshkent shahrida “Yangi O‘zbekiston talabalari olimpiadasi” sport musobaqalarining 7 ta sport turi bo‘yicha respublika final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur nufuzli musobaqada Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova boshchiligidagi Xorazm viloyati delegatsiyasi munosib ishtirok etdi. Delegatsiya tarkibidagi 108 nafar sportchi-talabaning 106 nafari Urganch davlat universiteti talabalari ekani universitetimiz sport salohiyatining yana bir yorqin ifodasi bo'ldi.
Final bahslarida UrDU sportchi-talabalari yuksak mahorat, qat’iyat va g‘alabaga bo‘lgan intilishni namoyon etib, qator sport turlari bo‘yicha yuqori natijalarni qayd etdilar.
Yengil atletika musobaqalarida talabalarimiz 6 ta oltin, 5 ta kumush va 1 ta bronza medalni qo‘lga kiritib, umumjamoa hisobida Respublika bo‘yicha faxrli 1-o‘rinni egalladilar.
Voleybol bo‘yicha qizlar jamoamiz esa final bahslarida munosib ishtirok etib, Respublika final bosqichining 14 ta kumush medallari bilan qo‘lga kiritdi va  2-o’rin sohibiga aylanishdi.
Stol tennisida ham sportchi-talabalarimiz 1 ta oltin va 2 ta bronza medalni qo‘lga kiritib, jamoaviy hisobda 2-o‘rinni egalladilar.
Musobaqalar yakuniga ko‘ra, Urganch davlat universiteti sportchi-talabalari “Yangi O‘zbekiston talabalari olimpiadasi”ning respublika final bosqichida umumjamoa hisobida faxrli 2-o‘rinni egalladilar.
Ushbu yutuq sportchi-talabalarimizning mashaqqatli mehnati, murabbiylarning fidokorona sa’y-harakatlari hamda universitetda sportni rivojlantirish borasida olib borilayotgan tizimli ishlarning amaliy natijasidir.
Barcha sportchi-talabalarimizni, murabbiylarimizni va universitetimiz jamoasini ushbu ulkan muvaffaqiyat bilan samimiy tabriklaymiz!

Спортсмены-студенты УрГУ заняли 2-е место на Республиканском финальном этапе Президентской олимпиады
С 4 по 9 июня в Ташкенте прошел республиканский финальный этап спортивных соревнований "Студенческая олимпиада Нового Узбекистана" по 7 видам спорта.
В этом престижном соревновании достойно приняла участие делегация Хорезмской области во главе с ректором Ургенчского государственного университета Ферузой Мадрахимовой. Тот факт, что 106 из 108 спортсменов-студентов в составе делегации являются студентами Ургенчского государственного университета, стал еще одним ярким проявлением спортивного потенциала нашего университета.
В финальных состязаниях спортсмены-студенты УрГУ продемонстрировали высокое мастерство, решительность и стремление к победе, зафиксировав высокие результаты по ряду видов спорта.
В соревнованиях по легкой атлетике наши студенты завоевали 6 золотых, 5 серебряных и 1 бронзовую медали и заняли почетное 1-е место в общекомандном зачете по республике.
Наша женская сборная по волейболу достойно выступила в финальных соревнованиях, завоевав 14 серебряных медалей Республиканского финального этапа и заняв 2-е место.
В настольном теннисе наши студенты-спортсмены завоевали 1 золотую и 2 бронзовые медали и заняли 2-е место в командном зачете.
По итогам соревнований студенты-спортсмены Ургенчского государственного университета заняли почетное 2-е место в общекомандном зачете на республиканском финальном этапе "Студенческой олимпиады Нового Узбекистана."
Это достижение является практическим результатом кропотливого труда наших студентов-спортсменов, самоотверженных усилий тренеров и системной работы, проводимой в университете по развитию спорта.
Искренне поздравляем всех наших спортсменов-студентов, тренеров и коллектив нашего университета с этим грандиозным достижением!