Yangi o’quv yili boshlandi
Bugun Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2026–2027-o‘quv yilining boshlanishi munosabati bilan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Tantanali marosimni universitet rektori Feruza Madrahimova ochib berib, yangi o‘quv yili ostonasida turgan talabalarni samimiy muborakbod etdi. Rektor o‘z tabrigida talabalik — inson hayotidagi eng unutilmas va mas’uliyatli davrlardan biri ekanini ta’kidlab, yoshlarni bilim olishga, izlanishga, Vatanga sadoqat bilan xizmat qilishga va universitet sha’nini munosib himoya qilishga chorladi.
Marosimda universitetning faxriy ustozlari bilan birgalikda O‘zbekiston Qahramoni Anora Maxmudova ishtirok etib, talabalarni yangi o‘quv yilining boshlanishi bilan samimiy tabrikladilar. Ular yosh avlodga ta’lim va kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar, ilmiy izlanishlarida yuksak natijalar tiladilar.

Начался новый учебный год
Сегодня, 7 сентября, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялась торжественная церемония по случаю начала 2026–2027 учебного года.
Торжественное мероприятие открыл ректор университета Феруза Мадрахимова, которая искренне поздравила студентов с началом нового учебного года. В своём поздравлении ректор подчеркнула, что студенческие годы — один из самых незабываемых и ответственных периодов в жизни человека, и призвала молодёжь стремиться к знаниям, постоянно искать и развиваться, с преданностью служить Родине и достойно защищать честь университета.
В мероприятии вместе с почётными преподавателями университета приняла участие Герой Узбекистана Анора Махмудова. Они искренне поздравили студентов с началом нового учебного года и пожелали молодому поколению больших успехов в образовании и будущей профессиональной деятельности, а также высоких результатов в научных исследованиях.
В ходе мероприятия студенты первого курса, рекомендованные к зачислению в университет, приняли «Клятву студента».