Urganch davlat universitetida “Mustaqillik darsi” bo‘lib o‘tmoqda
Bugun Urganch davlat universitetida 2026–2027-o‘quv yilining dastlabki mashg‘ulotlari “Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” shiori ostidagi “Mustaqillik darslari" bilan boshlandi.
Dastlabki mashg‘ulotni universitet rektori Feruza Madrahimova Tarix va huquq fakulteti 1-kurs talabalari bilan olib borib, talaba-yoshlarga Vatanimiz mustaqilligining tarixiy ahamiyati, istiqlol yillarida amalga oshirilgan keng ko‘lamli islohotlar, mamlakatimizning taraqqiyot bosqichlari hamda bugungi kunda erishilayotgan yutuqlar haqida atroflicha ma’lumot berdi.
Shuningdek, yoshlarni zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni puxta egallashga, yurt taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shishga, Vatanga sadoqat va daxldorlik tuyg‘usi bilan yashashga chorladi.

Сегодня в Ургенчском государственном университете первые занятия 2026–2027 учебного года начались с «Уроков независимости» под девизом: «Единая Родина, единый народ — вместе создаём новую жизнь и будущее!».
Первое занятие ректор университета Феруза Мадрахимова провела со студентами первого курса факультета истории и права. Она подробно рассказала молодёжи об историческом значении независимости нашей Родины, широкомасштабных реформах, осуществлённых за годы независимости, этапах развития страны, а также о достижениях, которых Узбекистан добивается сегодня.
Также ректор призвала молодых людей глубоко овладевать современными знаниями и навыками, вносить достойный вклад в развитие страны, жить с чувством преданности Родине и ответственности за её будущее.