Urganch davlat universitetida siyosiy partiyalar va oav vakillari hamda mahalliy kengash deputatlarining navbatdagi guruhlari uchun o`quv mashg`ulotlari o`z ishini boshladi
2021-yilning 26-aprel kuni  siyosiy partiyalar, mahalliy kengash deputatlari  hamda  OAV vakillari: jurnalistlar, axborot xizmatlari rahbarlari va blogerlar ishtirokidagi o`quv  seminarlarining   navbatdagi o`quv mashg`ulotlari  o`z ishini boshladi.
O`quv seminarlarining ochilishida  Urganch davlat universiteti prorektori,  t.f.d. S.Davletov ishtirok etib, dastavval, siyosiy partiyalar va OAV vakillari hamda mahalliy kengash deputatlari uchun tashkil etiladigan o‘quv kursining maqsadi va o‘quv jarayonini tashkil qilish masalalari yuzasidan tanishuv olib bordilar.
Shundan so`ng, kun tartibidagi  masalalar, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasining mazmun-mohiyati,  O‘zbekiston Respublikasini yanada rivojlantirish bo‘yicha Harakatlar strategiyasi asosida mamlakatda amalga oshirilgan islohotlarning mazmun-mohiyati, «Yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va aholi salomatligini mustahkamlash yili» Davlat dasturining asosiy yo‘nalishlari kabi mavzular yuzasidan o`quv  seminarlar o`tkazildi.
Dars jarayonlari interfaol va zamonaviy pedtexnologiyalar asosida  UrDU professor-o‘qituvchilari tomonidan olib borildi.

В Ургенчском государственном университете начались учебные занятия для очередных групп представителей политических партий и СМИ, а также депутатов местных Кенгашей
26 апреля 2021 года начали свою работу очередные обучающие занятия с участием политических партий, депутатов местных Кенгашей и представителей СМИ: журналистов, руководителей информационных служб и блогеров.
На открытии обучающих семинаров проректор Ургенчского государственного университета, д.т.н. С.Давлетов принял участие и ознакомил с целью тренинга, организацией учебного процесса для представителей политических партий и СМИ, а также депутатов местных Кенгашей.
После этого были проведены обучающие семинары по вопросам повестки дня, обсуждалась суть послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиеева Олий Мажлису, суть реформ, осуществляемых в стране на основе стратегии действий по дальнейшему развитию Республики Узбекистан, основные направления государственной программы «Года поддержки молодежи и укрепления здоровья населения».
Обучающий процесс проводился преподавателями-профессорами УрГУ на основе интерактивных и современных педагогических технологий.