Geografiya fanidan online olimpiada
Urganch Davlat universitetida maktab o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkaziladigan onlayn geografiya fan olimpiadasi tashkil qilindi. Urganch Davlat universitetining onlayn geografiya fan olimpiadasi maktab o‘quvchilarining 5-, 6-, 7-, 8-, 9- va 10-sinflari o‘rtasida o‘tkaziladi. Olimpiada onlayn shaklda  geografiyaurduolimp.wordpress.com  saytida olib boriladi.
Olimpiada onlayn test shaklida bo’lib o’tadi. Test 4 ta turdan iborat (har oyda bir tur o‘tkaziladi) va har bir turdagi test sinovi uchun maksimal 25 balldan belgilangan. Umumiy hisobda test bosqichida o’quvchi maksimal 100 ball (4*25=100 ball) to’plashi mumkin.

Online olympiad from Geography
An online geography science Olympiad has been organized among schoolchildren of Urgench State University. The online geography Olympiad of Urgench State University will be held among 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th grades. The Olympiad will be held online at geografiyaurduolimp.wordpress.com.
The Olympics will be held in the form of an online test. The test consists of 4 rounds (one round per month) and a maximum of 25 points is set for each type of test. In total, a student can score a maximum of 100 points (4 * 25 = 100 points) during the test phase.