O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2021-yil 8-sentyabr 383-son buyrugʻi ijrosi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 12-avgustdagi “Kimyo va biologiya yo‘nalishlarida uzluksiz ta’lim sifatini va ilm-fan natijadorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-4805-son qarori va O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining 2021-yil 8-sentyabr 383-son buyrugʻi ijrosini, shuningdek, iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va oliy ta’limga saralab olish hamda umumta’lim maktablari bitiruvchi sinflari o‘rtasida ko‘p bosqichli olimpiadani tashkil etish maqsadida 2021/2022 o‘quv yilidan boshlab Xorazm viloyati bo‘yicha umumta’lim maktablari bitiruvchi sinflari o‘quvchilari o‘rtasida kimyo va biologiya fanlaridan ko‘p bosqichli (tuman (shahar)-birinchi bosqich, viloyat-ikkinchi bosqich, oliy ta’lim muassasasi-uchunchi bosqich) bo‘yicha olimpiada o‘tkazish yo‘lga qo‘yilmoqda.

Implementation of the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan № 383 on September 8, 2021
In order to implement the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 12, 2020 № PR-4805 "On measures to improve the quality of continuing education and scientific efficiency in the field of chemistry and biology" and Order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan № 383 of September 8, 2021 as well as to support and selection of talented youth for higher education and to organize a multi-round Olympiad among the graduating classes of secondary schools, from the 2021/2022 academic year, among the graduates of secondary schools in multi-round Olympiad in chemistry and biology (district (city) -first round, region-second round, Higher Education Institution-third round) will be held in Khorezm region.