“Ўзбекистон-Венгрия” илмий лойиҳалар танлови (62-тур) эълон қилинади.
Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ва Венгрия Инновация ва технология вазирлиги билан ҳамкорликда барча йўналишлардаги инновацион ва амалий лойиҳалар, шунингдек илмий муассаса ва тадбиркорлар ҳамкорлигида 2+2 шаклидаги (бунда, илмий муассаса лойиҳанинг илмий қисмини ва тадбиркорлик субъектлари тижоратлаштириш ҳамда старап қисмини қилиш бўйича лойиҳани амалга оширишади) лойиҳалар танловини эълон қилади.
Танловга тақдим этиладиган илмий лойиҳалар grant.mininnovation.uz электрон платформасининг “Танловга илмий лойиҳа тақдим этиш” саҳифаси орқали 2022 йилнинг 30 апрелига қадар фақат электрон шаклда қабул қилинади.
Инновацион ривожланиш вазирлигининг техник жиҳатдан қўллаб-қувватлаш хизмати: +998-71-203-32-32, +998-90-989-92-94.

Объявлен узбекско-венгерский конкурс научных проектов (62 тур).
В сотрудничестве с Министерством инновационного развития Республики Узбекистан и Министерством инноваций и технологий Венгрии инновационные и практические проекты во всех областях, а также в сотрудничестве с научными учреждениями и предпринимателями.) объявляет отбор проектов.
Научные проекты, поданные на конкурс, будут приниматься только в электронном виде до 30 апреля 2022 года через страницу «Подача научных проектов на конкурс» на электронной площадке grant.mininnovation.uz.
Служба технической поддержки Министерства инновационного развития: +998-71-203-32-32, +998-90-989-92-94.