Yaponiyaning Ta’lim, madaniyat, sport, fan va texnologiyalar vazirligi (MEXT) tomonidan 2023-yilda quyidagi o’quv dasturlarida tahsil olish va malaka oshirish uchun stipendiya tanlovi e’lon qilingan:
•  “Yapon tili va madaniyati”-oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun;
•  “Boshlang’ich, o‘rta maktab, litsey yoki kollej o‘qituvchilari uchun amaliyot dasturi”;
Mazkur dasturlar doirasida Xalqaro aviachiptalar (borish va kelish), yashash hamda ta’lim olish xarajatlari Yaponiya hukumati tomonidan qoplanadi.
Hujjat topshirishning oxirgi muddati: 2023-yil, 1-fevral
Tanlovda ishtirok etish uchun nomzodlar mustaqil ravishda Yaponiyaning O’zbekistondagi elchixonasining web-saytida (http://www.uz.emb-japan.go.jp/itpr_ru/programMEXT.html#s3) batafsil ma’lumotlar bilan tanishib, talabnomani to‘ldirishlari lozim.

Japan's Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology (MEXT) has announced a scholarship competition for studies and training in the following educational programs in 2023:
• "Japanese language and culture" - for students of higher education institutions;
• "Internship program for elementary, middle school, high school or college teachers";
In the framework of these programs, international air tickets (return tickets), living expenses, and educational expenses are covered by the Japanese government.
Application deadline: February 1, 2023
To participate in the competition, candidates can independently familiarize themselves with detailed information on the website of the Embassy of Japan in Uzbekistan (http://www.uz.emb-japan.go.jp/itpr_ru/programMEXT.html#s3) and fill out the application.
Candidates should independently submit all necessary documents to the Embassy of Japan in Uzbekistan.