Indoneziyaning ilg'or oliy ta'lim muassasalari bakalavriat, magistratura va doktorantura ta'lim bosqichlari uchun grantlar e'lon qiladi
KNB stipendiyasi 2023-yil 16-yanvardan bakalavr, magistr va doktorlik darajalari uchun 2023/2024 yil uchun arizalar qabul qilib boshladi.
KNB stipendiyasi sifatida tanilgan Beasiswa Kemitraan Negara Berkembang Indoneziya Respublikasi hukumati tomonidan rivojlanayotgan mamlakatlardan kelgan tanlangan nomzodlar uchun taqdim etiladigan nufuzli stipendiya dasturidir. Ta'lim, Madaniyat, Tadqiqot va Texnologiyalar vazirligi Oliy ta'lim, tadqiqot va texnologiyalar bosh boshqarmasi tomonidan boshqariladigan stipendiya 2006 yildan beri 97 mamlakatdan 1608 nafar nomzodga ajratilgan.
KNB stipendiyasining roli Indoneziya oliy ta'lim muassasalarini xalqarolashtirishga intilishlarida qo'llab-quvvatlashda markaziy ahamiyatga ega bo'ldi. Xalqaro talabalar soni oliy ta'lim muassasalarining xalqaro miqyosdagi ko'rinishdan dalolat beradi. Indoneziya universitetlarining xalqarolashuvini qo'llab-quvvatlash va butun dunyo bo'ylab nomzodlarning ortib borayotgan qiziqishlarini qondirish uchun har yili beriladigan stipendiyalar soni o'sishda davom etyapti.
Shuningdek, stipendiya mamlakatdagi nufuzli davlat va xususiy universitetlar bilan hamkorlikni kengaytirishda davom etmoqda. Shunday qilib, stipendiya xalqaro nufuzli universitetlar standartlariga javob berish uchun Indoneziya oliy ta'lim muassasalari sifatini yaxshilashni davom ettirmoqda.
HUJJAT TOPSHIRISH HAQIDAGI MA'LUMOT
KNB stipendiyasini taklif qilish xatini KNB stipendiyasi veb-saytidan yuklab oling.
Tavsiya xatini olish uchun Indoneziya elchixonasi yoki Indoneziya konsulligiga taklifnoma, pasport, akademik sertifikatlar va akademik transkriptlarni yuboring. Mamlakatingizdagi Indoneziya elchixonasining manzili, telefon raqami, elektron pochtasi yoki veb-sayti haqida ko'proq ma'lumot olish uchun ushbu havola orqali tekshirishingiz mumkin: https://kemlu.go.id/portal/en/kedutaan
Onlayn ariza berish jarayonini yakunlang.
Tanlov jarayoni.
Tanlov natijalari KNB stipendiya veb-sayti orqali onlayn tarzda efirga uzatiladi va Indoneziya elchixonasi nashri tarmog'i orqali rasman e'lon qilinadi.

Подача заявок на получение стипендии KNB 2023/2024 начинается 16 января 2023 года для получения степени бакалавра, магистра и доктора
Подача заявок на получение стипендии KNB 2023/2024 начинается 16 января 2023 года для получения степени бакалавра, магистра и доктора наук.
Beasiswa Kemitraan Negara Berkembang, широко известная как стипендия KNB, представляет собой престижную стипендиальную программу, предлагаемую правительством Республики Индонезии избранным кандидатам из развивающихся стран. Управляемая Генеральным директоратом высшего образования, исследований и технологий Министерства образования, культуры, исследований и технологий, стипендия была выплачена с 2006 года 1608 получателям из 97 стран.
Роль стипендии KNB была центральной в поддержке индонезийских высших учебных заведений в их стремлении к интернационализации. Количество иностранных студентов свидетельствует о глобальной известности высших учебных заведений. В поддержку интернационализации индонезийских университетов и удовлетворения растущих интересов абитуриентов со всего мира количество стипендий, присуждаемых каждый год, продолжает расти.
Стипендия также продолжает расширять партнерские отношения с авторитетными государственными и частными университетами страны. При этом стипендия поддерживает повышение качества индонезийских высших учебных заведений, чтобы они соответствовали стандартам всемирно известных университетов.
ИНФОРМАЦИЯ О ПРИМЕНЕНИИ
Процедуры
Загрузите письмо с предложением стипендии KNB с веб-сайта стипендии KNB.
Отправьте письмо-приглашение, паспорт, академические сертификаты и академические справки в посольство или консульство Индонезии, чтобы получить рекомендательное письмо. Для получения дополнительной информации об адресе, номере телефона, электронной почте или веб-сайте посольства Индонезии в вашей стране вы можете проверить по этой ссылке: https://kemlu.go.id/portal/en/kedutaan
Завершите процесс онлайн-заявки.
Процесс выбора.
Результаты отбора будут транслироваться онлайн через веб-сайт стипендий KNB и официально объявлены через сеть публикаций посольства Индонезии.