Indoneziyaning ilg'or oliy ta'lim muassasalari bakalavriat, magistratura va doktorantura ta'lim bosqichlari uchun grantlar e'lon qiladi
KNB stipendiyasi 2023-yil 16-yanvardan bakalavr, magistr va doktorlik darajalari uchun 2023/2024 yil uchun arizalar qabul qilib boshladi.
KNB stipendiyasi sifatida tanilgan Beasiswa Kemitraan Negara Berkembang Indoneziya Respublikasi hukumati tomonidan rivojlanayotgan mamlakatlardan kelgan tanlangan nomzodlar uchun taqdim etiladigan nufuzli stipendiya dasturidir. Ta'lim, Madaniyat, Tadqiqot va Texnologiyalar vazirligi Oliy ta'lim, tadqiqot va texnologiyalar bosh boshqarmasi tomonidan boshqariladigan stipendiya 2006 yildan beri 97 mamlakatdan 1608 nafar nomzodga ajratilgan.
KNB stipendiyasining roli Indoneziya oliy ta'lim muassasalarini xalqarolashtirishga intilishlarida qo'llab-quvvatlashda markaziy ahamiyatga ega bo'ldi. Xalqaro talabalar soni oliy ta'lim muassasalarining xalqaro miqyosdagi ko'rinishdan dalolat beradi. Indoneziya universitetlarining xalqarolashuvini qo'llab-quvvatlash va butun dunyo bo'ylab nomzodlarning ortib borayotgan qiziqishlarini qondirish uchun har yili beriladigan stipendiyalar soni o'sishda davom etyapti.
Shuningdek, stipendiya mamlakatdagi nufuzli davlat va xususiy universitetlar bilan hamkorlikni kengaytirishda davom etmoqda. Shunday qilib, stipendiya xalqaro nufuzli universitetlar standartlariga javob berish uchun Indoneziya oliy ta'lim muassasalari sifatini yaxshilashni davom ettirmoqda.
HUJJAT TOPSHIRISH HAQIDAGI MA'LUMOT
KNB stipendiyasini taklif qilish xatini KNB stipendiyasi veb-saytidan yuklab oling.
Tavsiya xatini olish uchun Indoneziya elchixonasi yoki Indoneziya konsulligiga taklifnoma, pasport, akademik sertifikatlar va akademik transkriptlarni yuboring. Mamlakatingizdagi Indoneziya elchixonasining manzili, telefon raqami, elektron pochtasi yoki veb-sayti haqida ko'proq ma'lumot olish uchun ushbu havola orqali tekshirishingiz mumkin: https://kemlu.go.id/portal/en/kedutaan
Onlayn ariza berish jarayonini yakunlang.
Tanlov jarayoni.
Tanlov natijalari KNB stipendiya veb-sayti orqali onlayn tarzda efirga uzatiladi va Indoneziya elchixonasi nashri tarmog'i orqali rasman e'lon qilinadi.

Applications for the KNB Scholarship Year 2023/2024 begin on 16th January 2023 for Bachelor, Master, and Doctoral Degrees
Applications for the KNB Scholarship Year 2023/2024 begin on 16th January 2023 for Bachelor, Master, and Doctoral Degrees.
Beasiswa Kemitraan Negara Berkembang, popularly known as KNB Scholarship, is a prestigious scholarship program offered by the government of Republic of Indonesia to selected applicants originating from developing countries. Managed by the Directorate General of Higher Education, Research and Technology, Ministry of Education, Culture, Research and Technology, the scholarship has been disbursed since 2006 to 1,608 recipients from 97 countries.
The role of KNB Scholarship, has been central in supporting Indonesian higher education institutions in their endeavor for internationalization. The number of international students is indicative of global visibility of higher education institutions. In support of Indonesian universities’ internationalization and to accommodate the increasing interests from applicants all around the world, the number of scholarships being awarded every year has continued to grow.
The scholarship has also been continuing to expand its partnership with reputable public and private universities in the country. In doing so, the scholarship has been sustaining the quality improvement of Indonesian higher education institutions in order to meet the standards of internationally reputable universities.
APPLICATION INFORMATION
Procedures
Download the KNB Scholarship Offering Letter from the KNB Scholarship website.
Submit the Invitation letter, Passport, Academic Certificates and Academic Transcripts to the Indonesian Embassy or Indonesian Consulate to acquire the recommendation letter. For more information about address, phone number, e-mail or website indonesian embassy in your country, you can check from this link : https://kemlu.go.id/portal/en/kedutaan
Complete the online application process.
Selection process.
The Selection Results will be broadcasted online through the KNB Scholarship Website and officially announced through the Indonesian Embassy publication network.