O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 6-noyabrdagi 691-sonli qaroriga muvoviq, O‘zbekiston Badiiy akademiyasi tomonidan Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasi tanlovi e’lon qilindi.
Tanlovda oliy ta’lim muassasalarining dastgohli rangtasvir, rangtasvir (turlari bo‘yicha), grafika va miniatyura, haykaltaroshlik (turlari bo‘yicha), amaliy san’at (turlari bo‘yicha), dizayn (turlari bo‘yicha), san’atshunoslik va muzeyshunoslik (turlari bo‘yicha) yo‘nalishining oxirgi  ikki kursida ta’lim olayotgan bakalavriat bosqichi talabalari qatnashishi mumkin.
Talabgorlar shu yilning 20-iyuniga qadar UrDU Iqtidorli talabalarni ilmiy - tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limiga o‘z hujjatlarini topshirishlari soʻraladi.

In accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 691 of November 6, 2020, the Academy of Arts of Uzbekistan announced a contest for a state scholarship named after Kamoliddin Behzod.
The contest includes easel painting, painting (by types), graphics and miniatures, sculpture (by types), applied art (by types), design (by types), art among undergraduate students studying in the last two courses of ethnology and museology (by types) can participate.
Applicants are requested to submit their documents to the Department of Scientific and Research Organization of Talanted Students of UrSU by June 20 of this year.