Qadrli Urganch davlat universiteti talabalari!
Joriy yilning 23-29 oktabr kunlari Qoraqalpog‘istonda matematika fani bo‘yicha Muhammad al-Xorazmiy nomidagi II Xalqaro olimpiada o‘tkaziladi. Ushbu olimpiada ikki yilda bir marta o‘tkaziladi.
Mazkur xalqaro olimpiadani tashkil etishdan ko‘zlangan asosiy maqsad  iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash, aniq fanlar bilan shug‘ullanishga keng jalb etish hamda ilm-fan yo‘lida xalqaro hamkorlikni kengaytirishdan iborat.
Olimpiada g‘oliblariga matematika, fizika, axborot texnologiyalari yo‘nalishlari bo‘yicha magistratura bosqichiga kvotadan tashqari davlat granti asosida kirish huquqi beriladi. Mazkur huquq bakalavr bosqichini bitirgandan keyin 3 yil mobaynida saqlab qolinadi.

Дорогие студенты Ургенчского государственного университета!
С 23 по 29 октября этого года в Каракалпакстане пройдет II Международная олимпиада по математике имени Мухаммада аль-Хоразми. Эта олимпиада проводится раз в два года.
Основной целью организации этой международной олимпиады является поддержка талантливых студентов, привлечение их к изучению точных наук, а также расширение международного сотрудничества в области науки.
Победителям олимпиады предоставляется право поступления в магистратуру по математике, физике и информационным технологиям на основе государственного гранта вне квоты. Это право сохраняется в течение 3 лет после окончания вуза.
Студентов Ургенчского государственного университета, желающих принять участие в олимпиаде, просим обращаться к заведующему кафедрой математического анализа Расулбеку Шарипову: +998 94 230 18 80