Urganch davlat universiteti talaba-yoshlarini ilmiy-tadqiqot faoliyati bilan shug’ullanishga undash va ularning iste’dodlarini namoyon etish maqsadida universitetda tahsil olayotgan iqtidorli va jamoatchilik ishlarida faol bo’lgan talabalari uchun “REKTOR STIPENDIYASI” tanlovi e'lon qilinadi.
“Rektor stipendiyasi” uchun talabgorlar dastlabki ko’rib chiqish uchun fakultet kengashiga quyidagi hujjatlarni taqdim etishlari kerak:
Passport (ID) nusxasi, obyektivka, sinov daftarchasidan ko‘chirma, fotosurat;
Dekan va ilmiy rahbar tomonidan imzolangan tavsiyanoma;
Ilmiy (ijodiy) ishlar ro’yhati va ularning bosma nusxalari;
Milliy yoki unga tenglashtirilgan xorijiy til bilish sertifikati.
Nizom bu yerda
Tanlov 3 bosqichda tashkil etilib, 1-bosqich kafedra bosqichida g’oliblikni qo’lga kiritgan nomzodlar fakultet bosqichiga tavsiya qilinadi. 2-bosqich fakultetlarda tashkil etilgan ishchi guruh tomonidan hujjatlar ko’rib chiqiladi. 3-yakuniy bosqichda maxsus komissiya tomonidan Nizom asosida baholanadi.
Barcha hujjatlar bir nusxada taqdim qilinadi. Tanlovda bakalavriat bosqichining 1-2-3-bosqish talabalari kurs yakuniy natijalari bilan ishtirok etishi mumkin.

In order to encourage the students of Urganch State University to engage in research activities and to show their talents, the contest "RECTOR'S SCHOLARSHIP" is announced for talented students studying at the university and active in public affairs.
Applicants for the "Rector's Scholarship" must submit the following documents to the faculty council for preliminary consideration:
Passport (ID) copy, CV, extract from the test book, photo;
Letter of recommendation signed by the dean and academic supervisor;
List of scientific (creative) works and their printed copies;
National or equivalent foreign language certificate.
The competition is organized in 3 stages, and the candidates who won in the department round of the 1st stage are recommended for the faculty round. At the 2nd stage, documents are reviewed by the working group established in the faculties. In the 3rd final stage, it is evaluated by a special commission based on the Regulations.
All documents are submitted in one copy. 1st-2nd-3rd undergraduate students can participate in the competition with the final results of the course.