Urganch davlat universitetida “Kompleks analiz, geometriya va dinamika” mavzusidagi xalqaro maktabning o`quv mashg`ulotlari davom etmoqda
Avval xabar berganimizdek, 2021-yil 25-oktabrdan  Urganch davlat universitetida  Xalqaro nazariy va amaliy matematika markazi   (CIMPA - Centre International de Mathématiques Pures et Appliquées) va  Xalqaro matematiklar uyushmasi   (CDC- Commission for Developing Countries, IMU-International Mathematical Union), Xorazm Ma’mun Akademiyasi, O’zbekiston Milliy universiteti bilan hamkorlikda “Kompleks analiz, geometriya va dinamika” mavzusidagi xalqaro  maktab (CIMPA school) aralash shaklda (online hamda oflayn) o’z ish faoliyatini boshladi.
Bugun, 27-oktabr kuni akademik   A. Sa’dullayevning ma’ruzalari eshitildi. Ushbu maktab ma’ruzalarida respublikamizdagi Kompleks analiz, geometriya va differensial tenglamalar sohasining yetuk mutaxassislari, respublika hamda xorijiy universitetlarning 70 nafardan ortiq  iqtidorli  talaba, magistrant, doktorantlari  ishtirok etishmoqda.
Eslatib o’tamiz, ushbu maktab 2021-yilning 6-noyabriga qadar davom qiladi.
urdu.uz, Urganch davlat universitetida “Kompleks analiz, geometriya va dinamika” mavzusidagi xalqaro  maktabning o`quv mashg`ulotlari davom etmoqda

Urgench State University continues training of the International school "Complex analysis, geometry and dynamics"
As previously reported, on October 25, 2021, the International school "Complex Analysis, Geometry and Dynamics" (CIMPA school) began its work in mixed form (online and offline) at Urgench State University in cooperation with the International Center for Theoretical and Applied Mathematics (CIMPA - Center for International Mathématiques Pures et Appliquées), the International Union of Mathematicians ( CDC- Commission for Developing Countries, IMU-International Mathematical Union), Khorezm Mamun Academy, National University of Uzbekistan.
Today, on October 27, academician A. Sadullayev lectured. The lectures of this school are attended by leading specialists in the field of Complex Analysis, Geometry, and Differential Equations, more than 70 talented students, masters, and doctoral students of national and foreign universities.