Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universitetining  “Adabiyot nazariyasi va zamonaviy adabiy jarayon” kafedrasi  mudiri Bahodir Karimov  UrDU Filologiya fakultetida mahorat darslarini tashkil qilib, talaba-yoshlarda o'zgacha tassurotlar qoldirdi.
Professor Bahodir Karimovning   fakultet talabalariga mahorat darslari yakunida Urganch davlat universiteti hamda Alisher Navoiy nomidagi O'zbek tili va adabiyoti universiteti  bilan hamkorlik aloqalarini rivojlantirishga qo'shgan hissasi, ta'lim muassasamiz  talabalariga yuqori saviyada  mahorat darslari olib borganligi bois Filologiya fakulteti dekani D.Q.G'ayipov tomonidan universitet faxriy yorliqlari va esdalik sovg'alari topshirildi.
Shuningdek, professor Bahodir Karimov Filologiyaning "Fakultet tarixi" muzeyiga tashrif buyurdi. Ushbu muzey barcha mehmonlarda o'zgacha taassurot qoldirib, yuksak e'tiroflarga sazovor bo'lmoqda

Master classes continue at the Faculty of Philology
Bahodir Karimov, Head of the Department of Literary Theory and Modern Literary Process of the Tashkent State University of Uzbek Language and Literature named after Alisher Navoi, organized a master class at the Faculty of Philology of UrSU and left a special impression on students.
Professor Bakhodir Karimov's contribution to the development of cooperation with Urgench State University and Alisher Navoi University of Uzbek Language and Literature at the end of master classes for students of the faculty. was awarded certificates of honor and souvenirs by the university.
Professor Bahodir Karimov also visited the Museum of Philology "History of the Faculty". This museum has made a special impression on all visitors and is highly acclaimed