Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi oʻqituvchilari tomonidan o’tkazilayotgan navbatdagi maxorat darslari
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 19-maydagi PQ-5117-sonli “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy  tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to’g’risida”gi qaroridagi vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti va Bog'ot tumanidagi ingliz tiliga ixtisoslashtirilgan 3-son IDUM oʻrtasida oʻzaro hamkorlik aloqalari boʻyicha tuzilgan shartnoma asosida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi stajyor-oʻqituvchisi Masharipova Yulduz Otaxanovna tomonidan 2022-yil 6-yanvarda mazkur IDUMning ingliz tili fani o'qituvchilariga “Writing strategies and how to teach them effectively” mavzusidagi mahorat darsi o'tkazildi.
Mahorat darsidan keyin maktab o'qituvchilari bilan birgalikda IDUM axborot-resurs markazidagi mavjud adabiyotlar ro'yxati bilan tanishildi va ularni darsda qo'llash bo’yicha mavjud kamchiliklar, afzalliklari va muammolar bo'yicha qizg'in davra suhbati bo'ldi.
Ma'lumot o'rnida aytib o'tish joizki, ushbu ta’lim muassasasida faoliyat yuritayotgan ingliz tili fani oʻqituvchilariga Davlat budjetidan zamonaviy adabiyot, darslik va oʻquv qo’llanmalarini sotib olishi uchun 1 mln so’mdan mablag’lar ajratilgan.

Regular master classes conducted by teachers of the Department of English Language and Literature
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 19, 2021 No. PP-5117 "On measures to bring the popularization of the study of foreign languages in the Republic of Uzbekistan to a qualitatively new level" according to the agreement drawn up on the basis of cooperation relations between Urgench State University and specialized school No. 3, which is in the speciality of English language in Bagat district, on January 6, 2022, Masharipova Yulduz Otakhanovna, teacher trainer of the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology of Urgench State University, conducted a lesson "Writing strategies and how to teach them effectively" for English language teachers of the school.
It is worth to note that the sum of 1 million have been allocated from the state budget to the purchase of modern literature, textbooks and manuals for English teachers working in this educational institution.