Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 19-maydagi PQ-5117-sonli qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi professor-oʻqituvchilari tomonidan olib borilayotgan ishlar ko’lami haqida
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 19-maydagi PQ-5117-sonli “O‘zbekiston Respublikasida xorijiy  tillarni o‘rganishni ommalashtirish faoliyatini sifat jihatidan yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to’g’risida”gi qaroridagi vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Urganch davlat universiteti va tumYangibozor tumanidagi 33-IDIUM oʻrtasida oʻzaro hamkorlik aloqalari boʻyicha tuzilgan shartnoma asosida Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi oʻqituvchlari Raximova Umida va Atamurotova Nazokatlar tomonidan 2022-yil 24-fevralda mazkur maktabning ingliz tili fani o'qituvchilariga “Speaking strategies and techniques in teaching English for the secondary school learners” mavzusidagi mahorat darsi o'tkazildi.
Mahorat darsidan keyin maktab o'qituvchilari bilan birgalikda maktab axborot-resurs markazidagi mavjud adabiyotlar ro'yxati bilan tanishildi va ularni darsda qo'llash bo’yicha mavjud kamchiliklar, afzalliklari va muammolar bo'yicha qizg'in davra suhbati bo'ldi.

About the scope of the work carried out by the teaching staff of the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology of Urgench State University in order to ensure the implementation of the tasks set by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 19, 2021 PQ-5117
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 19, 2021 No. PP-5117 "On measures to bring the popularization of the study of foreign languages in the Republic of Uzbekistan to a qualitatively new level" according to the agreement drawn up on the basis of cooperation relations between Urgench State University and specialized school No. 33, which is in the speciality of English language in Yangibazar district, on February 24, 2022, Rakhimova Umida and Atamuratova Nazokat teachers of the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology of Urgench State University, conducted a lesson “Speaking strategies and techniques in teaching English for the secondary school learners”  for English language teachers of the school.