"She’riyat shohsupasi” ko'rik-tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi
Bugun, 30-iyun – “Yoshlar kuni” munosabati bilan Filologiya fakultetida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Yil talabasi - 2022" tanlovining taqdirlash marosimi hamda "She’riyat shohsupasi” ko'rik-tanlovining navbatdagi soni bo'lib o'tdi. “She’riyat shohsupasi” ko‘rik-tanlovi taniqli shoir Usmon Azim hamda Anna Ahmatova ijodiga bag'ishlandi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor S.Davletov kirish so'zi bilan ochib berdi. Bayram munosabati bilan talaba-yoshlarni muborakbod qilib, kelajakda ulkan marralarni zabt qilishlarida omad va zafarlar tiladi.
Tadbirni tashkillashtirishda munosib hamkorlik ko'rsatib kelayotgan O'zLiDeP Xorazm viloyati kengashi rahbari o'rinbosari Sh.Atajonov hamda partiya Yoshlar bilan ishlash bo'limi rahbari Sh.Yaqubova talaba-yoshlarga bayram tabrigini yetkazib, faol talabalarga esdalik sovg'alarini topshirdilar.
Ko‘rik-tanlovda Filologiya fakultetining 7 nafar ishtirokchilari barcha shartlarda faol qatnashib, hakamlar hay’ati tomonidan munosib baholab borildi. Tanlov natijalariga ko‘ra:
1-o'rin: 211-guruh talabasi Axyarova Nasiba
2-o'rin: 203 -guruh talabasi Mamatsalayeva Roziyaxon
3-o'rin: 207-guruh talabasi Po'latova Rohila
Filologiya fakultetida o'quv yili davomida o'qish jarayonida faol ishtirok etgan talabalar, tyutorlar, guruhlar maxsus nominatsiyalar bo'yicha munosib taqdirlandilar.
Tadbirning badiiy qismi 196-guruh talabalari tomonidan tashkillashtirilib, sahnada mahurat bilan ijro etilgan chiqishlar, talabalar erishayotgan muvaffaqiyatlar, universitet miqyosida o'tkazilayotgan ko'rik-tanlovlarning yoshlar hayotidagi ahamiyati borasidagi videorolik, go'zal kuy-qo‘shiq va raqslar yig‘ilganlar qalbidan chuqur joy egalladi.
Tadbir so‘nggida tanlov g‘oliblari hamda yilning faol talabalariga turli nominatsiyalar bo'yicha Filologiya fakulteti dekani D.G'ayipov, “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova, fakultetning bir guruh professor-o'qituvchilari tomonidan Faxriy yorliq hamda esdalik sovg'alari topshirildi.

The next round of the "Triumph of poetry" contest was held
Today, June 30, in connection with "Youth Day", the awarding ceremony of the "Student of the Year - 2022" contest and the next round of the "Triumph of poetry" contest was held at the Faculty of Philology. "Triumph of poetry" contest was dedicated to the work of famous poet Usman Azim and Anna Akhmatova.
The event was opened by S. Davletov, the first vice-rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work. On the occasion of the holiday, he congratulated the students and wished them luck and success in achieving great goals in the future.
Sh.Atajonov, the deputy head of the Khorezm regional council of UzLiDeP, who has been showing good cooperation in the organization of the event, and Sh.Yakubova, the head of the Youth Department of the party, congratulated the students and handed over gifts to the active students.
7 participants of the Faculty of Philology actively participated in the contest in all tasks and were duly evaluated by the jury. According to the results of the contest:
1st place: Akhyarova Nasiba, student of group 211
2nd place: Mamatsalayeva Roziyakhan, student of group 203
Students, tutors, groups who actively participated in the study process during the academic year at the Faculty of Philology were duly awarded in special nominations.
The artistic part of the event was organized by the students of the 196th group, and the performances performed on stage, the successes achieved by the students, a video about the importance of university-wide pageants in the lives of young people, beautiful songs and dances were gathered.
At the end of the event, the winners of the contest and the active students of the year were presented with various nominations, honorary certificate and gifts were presented by the Dean of the Faculty of Philology D. Gayipov, the head of the department "Uzbek Language and Literature", dots. S. Matkarimova, a group of professors of the faculty.