Talabalarning ijara xonadonlari doimiy ravishda oʻrganilmoqda
Urganch davlat universiteti tyutorlari ijarada yashovchi talabalarning holidan xabar olish, sharoitlari bilan yaqindan tanishish maqsadida ijara xonadonlarda boʻlmoqdalar.
Tashrif mobaynida talabalarni texnika xavfsizligi va sanitariya qoidalari bilan tanishtirib, is gazidan zaharlanishni oldini olish chora-tadbirlari boʻyicha tushuntirish bermoqdalar. Shuningdek, ijara shartnomasi tuzilganligi, talabalarning mavjud muammo va kamchiliklari bilan qiziqmoqdalar.
Xonadonlarni ozoda saqlash va boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish boʻyicha zarur tavsiyalar berilmoqda.

Арендные квартиры студентов постоянно изучаются
Преподаватели Ургенчского государственного университета выезжают на съемные квартиры с целью получения информации о состоянии студентов, проживающих в съемном жилье, и ознакомления с их условиями.
В ходе посещения студентов знакомят с техническими правилами безопасности и санитарными правилами, объясняют меры по предотвращению отравления угарным газом. Их также интересует заключение договора аренды, существующие проблемы и недостатки студентов.
Даны необходимые рекомендации по поддержанию чистоты в апартаментах и содержательному проведению свободного времени.