Urganch davlat universiteti jamoasi ko‘kalamzorlashtirish, daraxt va butalarni muhofaza qilish, yashil maydonlarni kengaytirish kabi xayrli ishlarda o‘z ishtirokini faol davom ettirishni maqsad qilgan boʻlib, “Yashil makon” umummilliy dasturi doirasida “Dolzarb 40 kunlik” ko‘chat ekish mavsumida universitet hududlariga 2022-yilning oktabr-noyabr oylarida 8 ming donadan ziyod ko‘chatlar ekish rejalashtirilgan.
Ko‘kalamzorlashtirish tadbirlarida universitet professor-oʻqituvchilari, ishchi-xodimlari va talaba-yoshlari tomonidan Yapon saforasi, Katalpa, Shumtol, Qayrag‘och, Zarang, Tut, Jiyda, Qrim sosnasi, Sharq tuyasi kabi manzarali va bir qator mevali daraxt navlari universitet hududi boʻylab ekilmoqda.

"Important 40 days" events of the nationwide project "Green Space" continue at Urganch State University
The team of Urganch State University aims to actively continue its participation in good works such as greening, protection of trees and shrubs, expansion of green spaces, and within the framework of the "Green Space" national program, during the "Important 40-day" planting season, will visit the university's territory. It is planned to plant more than 8 thousand saplings in October-November 2022.
During the greening activities, professors and teachers, workers and students of the university planted ornamental and fruit tree varieties such as Japanese safflower, Catalpa, Shumtol, Kairag'och, Zarang, Mulberry, Jiyda, Crimean pine, Eastern camel across the university territory.