Hammualliflikda yangi kitob...
Urganch davlat universiteti rektori, fizika-matematika fanlari doktori Baxrom Abdullayev hammualifligidagi "Birinchi renessans allomalari" nomli o‘quv qo‘llanma nashrdan chiqdi.
Mazkur asar haqida O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan jurnalist O‘tkir Rahmatning “Xalq so‘zi” gazetasining 2023-yil 29-martdagi 62-sonida “Tafakkurning qudratli ildizlari” sarlavhali maqolasi e’lon qilindi.
Maqola muallifi ushbu risola haqida: - “Birinchi Renessans allomalari” nomli risola ona Vatanimiz tarixining yorqin lavhalarini ifoda etuvchi, buyuk allomalarimiz hayotining soʻnmas qirralarini ochib beruvchi asar”, - deya fikr bildiradi.

New book co-authored...
The study guide "First Renaissance Scholars" co-authored by the Rector of Urganch State University, Doctor of Physics and Mathematics Bakhrom Abdullayev has been published.
About this work, an article entitled “Tafakkurning qudratli ildizlari” was published in the 62nd issue of "Khalq suzi" newspaper, dated March 29, 2023, by journalist O'tkir Rahmat, who served in Uzbekistan.
The author of the article comments about this book: "The book "The First Renaissance Scholars" is a work that expresses the bright scenes of the history of our Motherland and reveals the indelible aspects of the life of our great scholars."