Sportning jamoaviy oʻyin turlari, jumladan, futbol boʻyicha musobaqalarga joriy yilning 5-7 aprel kunlari Xorazm viloyati mezbonlik qilishi belgilangan.
Sirdaryo, Surxondaryo, Namangan va Xorazm viloyatilarining oliy taʼlim muassasalari jamoalari ushbu final bosqichi oʻyinlarida maydonga tushadilar.
Bugun "Universiada" sport musobaqasining futbol boʻyicha Respublika final bosqichida ilk oʻyinni Xorazm va Sirdaryo viloyatining jamoalari boshlab berishdi.
Oʻzaro qizgʻin kechgan musobaqa natijalariga koʻra Xorazm viloyati jamoasi 1:0 hisobida gʻoliblikni qoʻlga kiritdi.
“Universiada” sport musobaqalarida viloyatimiz va universitetimiz shaʼnini himoya qilayotgan futbolchi talabalarimizni ilk yutuq bilan chin dildan tabriklaymiz, barakalla!

Khorezm region is hosting the Republican final round of the "Universiade" sports competitions in football
Khorezm region is scheduled to host sports competitions, including football, on April 5-7 this year.
Teams of higher educational institutions of Syrdarya, Surkhondarya, Namangan and Khorezm regions will take part in these finals.
Today, the teams of Khorezm and Syrdarya region started the first match in the Republican final stage of the "Universiade" sports competition.
According to the results of the heated competition, the team of Khorezm region won with a score of 1:0.
We sincerely congratulate our football players, who are defending the honor of our region and university at the "Universiade" sports competitions, on their first achievement, bless you!