Turkiyaning Izmir shahridagi Ege universitetining Adabiyot fakultetida ikkala universitet oʻrtasida tuzilgan shartnomaga asosan amaliyot oʻtamoqdalar.
Ayni kunlarda Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti magistratura va bakalavriat talabalari Tarjimasi nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri G. Y. Rahimova rahbarligida Turkiyaning Izmir shahridagi Ege universitetining Adabiyot fakultetida ikkala universitet oʻrtasida tuzilgan shartnomaga asosan amaliyot oʻtamoqdalar.
9.12.2022 sanasida talabalar nemis va ingliz tili adabiyoti yoʻnalishlarida maʼruza va seminar mashgʻulotlarida faol ishtirok etdilar.
Bundan tashqari, G. Y. Rahimova nemis tili va adabiyoti kafedrasi mudiri professor Saniye Uysal Ünalan bilan uchrashib, kelgusidagi ikkala kafedra oʻrtasidagi loyihalar borasida fikrlar almashildi.
Shu bilan birga, kelgusida hamkorlikda ilmiy maqolalar yozish va ilmiy tadqiqot ishlarini yanada kengaytirish masalalari boʻyicha takliflar bildirildi.

They are conducting internships at the Faculty of Literature of Ege University in Izmir, Turkey, based on the contract concluded between the two universities.
Currently, graduate and undergraduate students of the Faculty of Foreign Philology of Urganch State University, under the guidance of G.Y. Rahimova, head of the Department of Theory and Practice of Translation, are conducting internships at the Faculty of Literature of Ege University in Izmir, Turkey, based on the agreement concluded between the two universities.
On December 9, 2022, students actively participated in lectures and seminars in the fields of German and English literature.
In addition, G. Y. Rahimova met with Professor Saniye Uysal Ünalan, head of the German language and literature department, and exchanged ideas on future projects between the two departments.
At the same time, proposals were made on the issues of writing scientific articles and expanding scientific research in the future.