Talabalar ligasi: voleybol, badminton
Bugun Urganch davlat universitetida “Talabalar ligasi” hamda “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining voleybol va badminton boʻyicha fakultetlararo baxslari boʻlib oʻtdi.
Xususan, Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetida voleybol, Sanʼat va sport fakulteti esa badminton sport turi boʻyicha uchrashuvlar boshlandi. Musobaqalarda 600 nafarga yaqin talabalar ishtirok etdi. Jarayonlar Sport klub hamda Sanʼat va sport fakulteti oʻqituvchilaridan tuzilgan trenerlar tomonidan tashkil etilmoqda.
Liga musobaqalari barcha sport turlari boʻyicha oʻquv yili yakuniga qadar bosqichma-bosqich davom etadi.

Студенческая лига: волейбол, бадминтон
Сегодня в Ургенчском государственном университете прошли межфакультетские соревнования по волейболу и бадминтону в рамках спортивных соревнований "Студенческая лига" и "Олимпиада 5 инициатив".
В частности, на факультете естественных и сельскохозяйственных наук состоялись соревнования по волейболу, а на факультете Искусств и спорта - по бадминтону. В соревнованиях приняли участие около 600 студентов. Организацией процедур занимаются тренеры, состоящие из преподавателей спортивного клуба и факультета Искусств и спорта.