Tabiat qoʻynida “Zakovat” intellektual oʻyini tashkil etildi
Bugun, 6-oktabr kuni ''XXI asr ayoli'' festivali doirasida “11-oktabr –Xalqaro qizlar kuni” munosabati bilan Uragnch davlat universiteti talaba-qizlari oʻrtasida ''Zakovat'' intellektual o'yini o'tkazildi. Unda universitetning barcha fakultetlaridan 9 ta jamoa qatnashdi.
Qizg'in bellashuv natijalariga koʻra, 1-o'rin Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakultetining ''Gulchehralar'' jamoasiga, 2-o'rin Texnika fakultetining ''Barchinoy'' jamoasiga,  3-o'rin esa Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakultetining "Adolat'' jamoasiga nasib etdi. G'olib jamoalar Faxriy yorliq va kitoblar jamlanmasi bilan taqdirlandi.

Интеллектуальная игра "Заковат" была организована на лоне природы
Сегодня, 6 октября, в рамках фестиваля "Женщина 21 века" и в связи с "11 октября - Международным днем девочек" среди студентов Ургенчского государственного университета прошла интеллектуальная игра "Заковат". В ней приняли участие 9 команд со всех факультетов университета.
По результатам напряженной борьбы 1-е место заняла команда "Гулчехралар" факультета Естественных и сельскохозяйственных наук, 2-е место - команда "Барчиной" Технического факультета, 3-е место - команда "Адолат" факультета Социально-экономических наук.