16- noyabr - "Xalqaro bag‘rikenglik" kuni
Bugun, 16- noyabr kuni Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti ta'lim-tarbiya maslahatchisi K. lbodullayev universitetimizning bir guruh talabalari bilan Xalqaro bag'rikenglik kuni munosabati bilan Viloyat nogironligi bo‘lgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazida bo'lishdi.
Ma'naviy va ma'rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari nevropatolog A. Abdullayev talabalarni markaz faoliyati va sharoitlari bilan yaqindan tanishtirdi. O‘z navbatida, talabalar markazda davolanuvchi bolalarga mehr va sovg‘a-salomlar ulashib xursand qilishdi.
Uchrashuv yakunida salomatlik sohasidagi beminnat xizmatlari uchun markaz ma'naviy va ma'rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari, nevropatolog  A.Abdullayevga UrDU rektorining Tashakkurnomasi topshirildi.

November 16 - "International Tolerance" Day
Today, on November 16, K. Lbodullayev, the educational consultant of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences of Urgench State University, visited the Regional Center for Rehabilitation and Prosthetics of Persons with Disabilities with a group of students of our university on the occasion of the International Day of Tolerance. shared.
Neuropathologist A. Abdullayev, deputy director for spiritual and educational affairs, introduced the students to the activities and conditions of the center. In turn, the students cheered up the children being treated at the center by sharing their love and gifts.
At the end of the meeting, neuropathologist A.Abdullayev, the deputy director of the center for spiritual and educational affairs, received a letter of thanks from the rector of UrSU for his excellent services in the field of health.